Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Pewna wygrana BKS-u

ORLEN Liga: Pewna wygrana BKS-u

W ostatniej kolejce fazy zasadniczej ORLEN Ligi BKS Bielsko-Biała pokonał na własnym boisku PTPS Piła 3:0. To, które miejsce w tabeli zajmą podopieczne Wiesława Popika, rozstrzygnie się dopiero po meczach innych drużyn z pierwszej czwórki.

Spotkanie udanym atakiem po skosie rozpoczęła Joanna Kuligowska. W kolejnej akcji tym samym odpowiedziały bielszczanki (1:1). Początkowo oba zespoły prowadziły zacięty bój, ale kiedy w pole zagrywki weszła Ewelina Sieczka, pilanki straciły kontakt z rywalkami (8:4). Widząc bezradność swojego zespołu, przy stanie 10:5 o czas poprosił Mirosław Zawieracz. Chwila uwag nie przyniosła poprawy w grze PTPS-u. Kiwką udanie zaskoczyła Koleta Łyszkiewicz (12:5). Kiedy na tablicy wyników wyświetlił się wynik 13:8, kolejną przerwę na żądanie wykorzystał trener Zawieracz. Również i tym razem nie przeszkodziło to gospodyniom w brawurowej grze (16:9). Znakomite serwisy Sylwii Pelc wzmocniły przewagę miejscowych (18:9). Widząc tak wielką różnicę punktową trener Wiesław Popik rotował składem. Pilanki odrobiły kilka „oczek”. Kiedy prowadzenie zmalało do pięciu punktów, swoje podopieczne przywołał do siebie szkoleniowiec gospodyń (22:17). Tuż po wznowieniu gry asem serwisowym popisała się Tijana Malesević (22:18). Ostatecznie set padł łupem bielszczanek 25:19.

Również w drugiej partii pierwszy punkt padł łupem gości. Podobnie jak w secie poprzednim, natychmiast odpowiedziały bielszczanki, ale w kolejnych akcjach częściej górą była drużyna z Piły (1:5). Pierwsza przerwa techniczna miała miejsce przy stanie 5:8. Po powrocie na parkiet zespoły walczyły akcja za akcję, punkt za punkt, z nieprzerwanym, trzypunktowym prowadzeniem pilanek (11:8). Gospodynie nie wytrzymały zaciętej rywalizacji. Przy rezultacie 8:13 czas dla swojego zespołu wykorzystał trener Wiesław Popik. Tuż po przerwie skutecznie zadziałał blok bielszczanek (9:13). Jak się później okazało, był to tylko przerywnik w znakomitej grze PTPS-u Piła (15:10). Jednak jeszcze przed drugą przerwą techniczną gospodynie zdołały uśpić czujność rywalek (13:15), na co natychmiast zareagował szkoleniowiec Mirosław Zawieracz. Siatkarki BKS-u doprowadziły do remisu 15:15, ale na drugą regulaminową przerwę minimalnie lepsza zeszła drużyna gości (16:15). Po wznowieniu gry toczyła się zacięta rywalizacja (19:19). Blok Milady Bergrovej dał gospodyniom pierwsze w tym secie prowadzenie (20:19). Kolejne oczko asem serwisowym dołożyła Helena Horka (21:19). Końcówka seta zdecydowanie należała do ekipy z Podbeskidzia (25:20).

Trzecią część pojedynku otworzyła wyrównana rywalizacja (5:5). Na pierwszej przerwie technicznej 8:7 prowadziły siatkarki z Piły. Wkrótce zmienił się przebieg gry i kiedy na tablicy wyników widniał wynik 12:10, czas wykorzystał trener Zawieracz. Chwila uwag przyniosła pozytywny rezultat w grze przyjezdnych, które prędko doprowadziły do wyrównania 12:12. Do drugiej przerwy technicznej wynik nieprzerwanie oscylował w granicach remisu (15:15). Atak z lewego skrzydła w wykonaniu Joanny Frąckowiak wysłał obie ekipy na drugą regulaminową przerwę (16:15). Wydawało się, że zacięta rywalizacja skończyła się, kiedy błąd popełniły pilanki (19:18), jednak także bielszczanki pomyliły się i ponownie rozpoczął się wyrównany bój (20:20). Jednak dwie ostatnie piłki w secie padły łupem bielszczanek, które wygrały go 25:22, a w całym meczu okazały się lepsze od rywalek, wygrywając 3:0.

MVP: Agata Sawicka (BKS Aluprof Bielsko-Biała)

BKS Aluprof Bielsko-Biała – PTPS Piła 3:0
(25:20, 25:19, 25:22)

BKS: Bergrova (9), Czypiruk (2), Pelc (7), Szymańska (1), Sieczka (11), Łyszkiewicz (2), Sawicka (libero) oraz Horka (10), Wojtowicz M., Frąckowiak (13), Wołosz (1) i Wojtowicz G. (3)
PTPS: Kuligowska (8), Martałek (6), Malesević (9), Lis (8), Krawulska (7), Archangielskaja, Borek (libero) oraz Wysocka (libero), Kajzer, Wawrzyniak (1) i Naczk (2)