Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Mecz o pietruszkę w Muszynie

ORLEN Liga: Mecz o pietruszkę w Muszynie

fot. archiwum

Jednym ze spotkań rozgrywanych w ramach ostatniej kolejki fazy zasadniczej będzie starcie Banku BPS Muszynianka Fakro Muszyna z Budowlanymi Łódź. Bez względu na wynik tego pojedynku, oba zespoły utrzymają dotychczasowe pozycje w tabeli.

Podopieczne Bogdana Serwińskiego kroczą ostatnio od zwycięstwa do zwycięstwa. Ostatniej ligowej porażki wicemistrzynie Polski doznały w siódmej kolejce, kiedy to nie ugrały nawet seta w wyjazdowej konfrontacji z PTPS-em Piła, jednak od tamtej pory żadna z polskich drużyn nie znalazła patentu na pokonanie muszynianek. Później, bo w połowie grudnia, „mineralnym” przydarzyła się jeszcze porażka u siebie z Dynamem Moskwa, która wyeliminowała je z rozgrywek Ligi Mistrzyń. Trzecie miejsce w grupie F dało jednak podopiecznym Bogdana Serwińskiego prawo do udziału w Pucharze CEV, w którym najpierw dwukrotnie wykazały wyższość nad BKS-em Aluprof Bielsko-Biała, a w miniony czwartek po ciężkim meczu ograły w Omsku Omiczkę. Z pewnością długa i wyczerpująca podróż powrotna spod mongolskiej granicy nie jest dla siatkarek Muszynianki sprzyjającą okolicznością, lecz jej wcześniejsza seria zwycięstw pozwoliła wypracować na tyle dużą przewagę nad kolejnymi drużynami, że już na kolejkę przed końcem zapewniła sobie pierwsze miejsce po rundzie zasadniczej. Tak więc opiekun wicemistrzyń Polski może sobie pozwolić podczas najbliższego spotkania na kilka roszad w składzie, dając szansę gry zawodniczkom, które do tej pory rzadziej pojawiały się na parkiecie, bo ewentualna utrata punktów lub nawet porażka nie będzie miała wpływu na dalsze losy liderek ORLEN Ligi.

Siatkarki Budowlanych Łódź plasują się obecnie na szóstym miejscu. Mają pięć oczek straty do piątego PTPS-u Piła oraz sześć punktów przewagi nad siódmym Pałacem Bydgoszcz, więc, podobnie jak Muszynianka, nie mają już szans na zmianę swojej pozycji na koniec sezonu zasadniczego. Podopieczne Macieja Kosmola w poprzednich kolejkach uporały się między innymi z: Legionovią Legionowo, AZS-em Białystok oraz Pałacem Bydgoszcz, ale w ostatnim pojedynku nie sprostały mistrzowi Polski z Sopotu. Wcześniej łodzianki nie miały żadnych szans w spotkaniu na własnym parkiecie z muszyniankami. Wyraźna porażka 0:3 wskazywała na to, że Budowlane nie miały zbyt wiele do powiedzenia w tym meczu, ale może brak stawki najbliższego pojedynku oraz gra na luzie sprawią, że łodzianki tym razem bardziej postawią się ekipie znad Popradu, a dzięki temu w lepszych humorach przystąpią do fazy play-off. Jednak i Maciej Kosmol nie wyklucza zmian w podstawowym składzie. – Jeszcze nie podjąłem decyzji, w jakim zestawieniu wystąpimy w Muszynie. Nie wykluczam, że dam odpocząć tym zawodniczkom, które do tej pory najczęściej i najdłużej przebywały na parkiecie w meczach mistrzowskich. Mają prawo czuć się zmęczone – mówi na łamach „Expressu Ilustrowanego” szkoleniowiec Budowlanych. – Stać nasze zmienniczki na to, aby dotrzymać kroku wyżej notowanym przeciwniczkom. Mamy ambicję, aby w tym pojedynku nasz zespół pozostawił po sobie korzystne wrażenie – dodał.

Czy zatem brak stawki meczu spowoduje, że obie drużyny zagrają na luzie, a dzięki temu kibice obejrzą w Muszynie ciekawe widowisko? Czy wicemistrz Polski po raz drugi okaże się lepszy od łodzianek, a dzięki zwycięstwu przypieczętuje wygraną w rundzie zasadniczej? Wszystko okaże się już jutro. Początek spotkania o godzinie 17. 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved