Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Dąbrowianki zakończyły rundę zasadniczą na 2. miejscu

ORLEN Liga: Dąbrowianki zakończyły rundę zasadniczą na 2. miejscu

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak zapewne z perspektywy dąbrowianek wyglądało ich zwycięstwo nad siatkarkami Pałacu Bydgoszcz, dające im 2. miejsce w tabeli. Zawodniczki z Zagłębia bardzo pewnie pokonały rywalki, nie pozwalając im na wiele.

Spotkanie bardzo dobrą zagrywką rozpoczęła Magdalena Mazurek. Po złym przyjęciu dąbrowianek przechodzącą piłkę wykorzystała środkowa bydgoszczanek, w kolejnej akcji jednak przyjęcie było o wiele lepsze i atakiem z drugiej linii wyrównała Joanna Kaczor. Dąbrowianki od początku grały bardzo ostrą zagrywką, Magdalena Śliwa „nękała” swoje rywalki aż do stanu 4:1. Do pierwszej przerwy technicznej, która miała miejsce przy stanie 8:5, gra toczyła się pod dyktando siatkarek z Zagłębia, natomiast zespół z Bydgoszczy sprawiał wrażenie nieco zagubionego. W przekroju całego seta podopieczne Rafała Gąsiora przede wszystkim nie radziły sobie z przyjęciem, a gdy już udało im się wyprowadzić akcję, trafiały na niezwykle szczelny dąbrowski blok. Przy stanie 13:8 o przerwę poprosił trener przyjezdnych, próbując ratować sytuację, wprowadził również na boisko Sosnowską i Muchę. Niewiele to pomogło, gdyż miejscowe całkowicie panowały nad sytuacją. Na drugą przerwę techniczną, przy wyniku 16:13, obie drużyny sprowadziła dobra zagrywka Aleksandry Liniarskiej. Końcówka seta nie przyniosła większych emocji, zakończyła ją atakiem ze skrzydła Elżbieta Skowrońska, ustalając wynik na 25:17.

Druga partia rozpoczęła się od wymiany ciosów siatkarek stojących po obu stronach siatki (2:2). W początkowej fazie seta kluczową rolę odgrywało przyjęcie. Początkowo dąbrowianki miały z nim problemy i przegrywały już 2:5, lecz wtedy o przerwę poprosił Waldemar Kawka. Czas ten okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż zawodniczki Tauronu odrobiły stratę, doprowadzając do remisu 5:5. W tym momencie na zagrywce pojawiła się Aleksandra Liniarska, która dzisiaj w tym elemencie czuła się znakomicie. Po jej asach serwisowych zrobiło się 8:5. W drugiej części seta z przyjęciem nie radziły sobie „Pałacanki”. Zawodniczki Rafała Gąsiora popełniały wiele niewymuszonych błędów, oddając punkty dąbrowiankom. Trener Pałacu próbował coś zmieniać, rotować składem jednak na niewiele się to zdało. W szeregach gospodyń natomiast panował spokój – na drugiej przerwie technicznej miejscowe prowadziły aż siedmioma oczkami. Po powrocie na parkiet dąbrowianki nie zwalniały tempa i przez cały czas nękając rywalki zagrywką, rozbiły je, zwyciężając różnicą czternastu punktów.

Trzecia, a zarazem ostatnia partia, rozpoczęła się od prowadzenia gospodyń 4:0. Taki obrót sprawy bardzo zdenerwował trenera Gąsiora, który poprosił o czas. Podczas trzydziestu sekund trener przyjezdnych bardzo żywiołowo przekazywał swoje uwagi zawodniczkom. Trzeba przyznać, że to dało zamierzony efekt, bowiem bydgoszczanki zdołały doprowadzić do remisu 9:9. W dużej mierze przyczyniła się do tego Zuzanna Czyżnielewska, która do tej fazy spotkania zdobyła trzynaście punktów. Zawodniczki z Bydgoszczy bardzo szybko jednak straciły to, na co tak ciężko pracowały i po kilku akcjach remisu nie pozostało nic, bowiem gospodynie na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:11. Ten set był najlepszy w wykonaniu bydgoszczanek: po drugiej przerwie technicznej ponownie zdołały zdobyć jeszcze kilka punktów z rzędu i postraszyć dąbrowianki. Ostatecznie jednak miejscowe nie pozwoliły na więcej przeciwniczkom, wygrywając 25:22.