Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Damian Zborowski: Chcemy wygrywać wszystko

Damian Zborowski: Chcemy wygrywać wszystko

fot. archiwum

Walczyliśmy sami ze sobą, bo po tak wielu porażkach trudno się podnieść - powiedział po wygranym meczu z Pekpolem Ostrołęka będziński atakujący Damian Zborowski. - Gramy po to, by wygrywać i godnie prezentować się na boisku - dodał zawodnik.

Przede wszystkim gratuluję wygranego meczu. Przeciwnik postawił wam jednak dość wysokie wymagania, bo mogliście zakończyć to spotkanie dużo szybciej, a potrzebowaliście aż pięciu setów. Co działo się w waszych głowach podczas meczu?

Damian Zborowski:Przede wszystkim walczyliśmy sami ze sobą, ponieważ po aż tylu porażkach ciężko było nam się podnieść. Dużo rozmawialiśmy przed meczem, dużo także trenowaliśmy, a nawet zmieniliśmy sporo rzeczy w treningach – i jak widać, w końcu coś drgnęło, udało nam się w końcu wygrać. Bardzo cieszymy się z tych dwóch punktów i zobaczymy, co będzie dalej, ale mam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze.

Wspomniałeś, że zmieniliście sposób trenowania. Co w takim razie konkretnie?Nie trenowaliśmy teraz jakiegoś konkretnego elementu gry, ale więcej zaczęliśmy grać szóstkami. Sporo uwagi poświęcaliśmy własnym błędom, staraliśmy się je wyeliminować w czasie gry i wydaje mi się, że właśnie to zaowocowało.

Podczas waszych licznych porażek pojawiły się ostre słowa ze strony zarządu. Mieliście jakieś poważne spotkanie, podczas którego postawiono wam konkretne warunki?

Mieliśmy rozmowę z zarządem, ale wszystko odbywało się w spokojnej atmosferze. Nie stawiano nam żadnego ultimatum, a władze chciały po prostu wiedzieć, co się dzieje z naszą postawą. Powiedzieliśmy, że chcemy zrobić wszystko, aby ten wynik był teraz jak najlepszy. Obiecaliśmy też, że damy z siebie wszystko. Zarząd nam zaufał i sądzę, że przez to mamy w sobie pewien zalążek pozytywnego myślenia i optymistycznego spojrzenia w przyszłość.

Wielkimi krokami zbliżacie się do końca fazy zasadniczej. Przed tym spotkaniem zajmowaliście 6. miejsce w ligowej tabeli. Wystarczy wam taka lokata czy chcecie więcej?

Naszym celem jest wygrywać. Chcemy zwyciężać wszystko, co tylko się da. Ile w tych spotkaniach zdobędziemy punktów – nie wiem, ale mam nadzieję, że jak najwięcej. Walczymy, aby wygrywać i prezentować godną postawę na boisku, bo to jest dla nas najważniejsze, a wynik pojawi się sam.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved