Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Trzy sety i komplet punktów dla wrocławianek

ORLEN Liga: Trzy sety i komplet punktów dla wrocławianek

W ostatnim meczu rundy zasadniczej siatkarki Impelu Wrocław pewnie pokonały beniaminka z Legionowa. Dzięki wygranej 3:0 zawodniczki Tore Aleksandersena zachowały szansę na siódme miejsce i uniknięcie w pierwszej fazie play-off wicemistrzyń Polski.

Wyrównana gra w pierwszej odsłonie trwała tylko do stanu 4:4. Wówczas w głównej roli wystąpiła Patrycja Polak. Przyjmująca Impelu najpierw skutecznie atakowała z lewego skrzydła, a chwilę później ustrzeliła swoją zagrywką Ilonę Gierak i zrobiło się 10:5. Kolejne skuteczne akcje w wykonaniu gospodyń, w połączeniu z błędami własnymi Legionovii (11 w całym secie), sprawiły, że ich przewaga wzrosła do 11 punktów (24:13). Podopieczne Tore Aleksandersena trochę rozprężyły się w końcówce i zamiast postawić kropkę nad i, pozwoliły przyjezdnym na zdobycie czterech punktów. Dopiero po ataku Polak, gospodynie cieszyły się ze zwycięstwa 25:17.

Początek drugiego seta dawał nadzieję na wyrównaną grę. Wprawdzie pierwsze akcje należały do wrocławianek, ale gdy na na tablicy wyników pojawił się rezultat 12:8, o czas poprosił Wojciech Lalek, trener Legionovii. Jego podopieczne wróciły na boisko zupełnie odmienione. Najpierw Małgorzata Skorupa zatrzymała Katarzynę Konieczną, a w następnej akcji na jej blok nadziała się Makare Wilson. Kiedy chwilę później Krystyna Michailenko punktowała na lewym skrzydle, przewaga Impelu stopniała do zaledwie jednego punktu (14:13). Niestety dla widowiska, od drugiej przerwy technicznej (16:13) na boisku grała już tylko jedna drużyna. W krótkim odstępie czasu Vesna Djurisić zablokowała Ilonę Gierak, a Makare Wilson ustrzeliła swoją zagrywką Martę Siwkę i zrobiło się 18:13. Gospodynie pewnie dowiozły przewagę do końca seta, który zakończył się ich zwycięstwem 25:19.

Inauguracja trzeciej odsłony należała do podopiecznych Tore Aleksandersena, które po atakach kolejno Pyziołek, Koniecznej i Wilson wyszły na trzypunktowe prowadzenie (10:7). Wówczas o przerwę dla swojego zespołu poprosił trener Lalek. I znowu, podobnie jak w drugiej partii, jego zawodniczki zabrały się za odrabianie strat i doprowadziły do remisu (10:10). Od tego momentu żadna z drużyn nie odskoczyła drugiej na więcej niż dwa punkty. Taki stan trwał do drugiej przerwy technicznej, jednak od wyniku 16:15 dla Impelu to gospodynie nadawały ton grze. Najpierw skuteczną kiwką popisała się Maja Ognjenović, a chwilę później punt bezpośrednio z zagrywki zdobyła Djurisić. W następnej akcji bardzo ważną kontrę skończyła Bogumiła Pyziołek i gospodynie prowadziły 19:15. Taka przewaga w zupełności wystarczyła do odniesienia zwycięstwa w meczu, który nie stał na zbyt wysokim poziomie.

Legionovia tylko chwilami dotrzymywała kroku wrocławiankom. Podopieczne Wojciecha Lalka nie radziły sobie z zagrywkami Impelu, przez co nie mogły rozwinąć skrzydeł w ataku. Na uznanie zasługuje jednak gra w defensywie, zwłaszcza Marty Siwki. Dzięki zdobytym trzem punktom zawodniczki Tore Aleksandersena awansowały na siódme miejsce w tabeli i czekać będą na jutrzejsze rozstrzygnięcia, szczególnie na wynik meczu Pałacu Bydgoszcz z Tauronem MKS Dąbrowa Górnicza.

MVP: Makare Wilson

Impel Wrocław – Legionovia Legionowo 3:0
(25:17, 25:19, 25:19)

Impel Wrocław: Konieczna (9), Wilson (14), Pyziołek (12), Djurisic (9), Polak (5), Ognjenović (4), Medyńska (libero) oraz Mroczkowska (4) i Szkudlarek
Legionovia Legionowo: Sołodkowicz (7), Skorupa (4), Gierak (8), Bąk (3), Łukaszewska (2), Jóźwicka (1), Saad (libero, 1) oraz Michailenko (12), Maciejczyk (1), Chojnacka i Siwka (libero)