Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Kosmol: Chciałbym awansu do pierwszej czwórki

Maciej Kosmol: Chciałbym awansu do pierwszej czwórki

fot. archiwum

- Jeszcze nie podjąłem decyzji, w jakim zestawieniu wystąpimy w Muszynie. Nie wykluczam, że dam odpocząć tym zawodniczkom, które do tej pory więcej przebywały na parkiecie - mówi przed meczem w Muszynie trener Budowlanych, Maciej Kosmol.

Jak potraktuje pan występ swojej drużyny w Muszynie?

Maciej Kosmol: Będzie to konfrontacja o przysłowiową pietruszkę. Bez względu na osiągnięty wynik nasza drużyna utrzyma szóste miejsce w tabeli, a nasze rywalki pozostaną liderkami przed decydującą rozgrywką w systemie play-off. Niemniej jednak, mamy ambicję, aby w tym pojedynku nasz zespół pozostawił po sobie korzystne wrażenie. Jeszcze nie podjąłem decyzji, w jakim zestawieniu wystąpimy w Muszynie. Nie wykluczam, że dam odpocząć tym zawodniczkom, które do tej pory najczęściej i najdłużej przebywały na parkiecie w meczach mistrzowskich, mają prawo czuć się zmęczone. Co wcale nie oznacza, że teoretycznie osłabieni padniemy przed Muszynianką na kolana. Stać nasze zmienniczki na to, aby dotrzymać kroku wyżej notowanym przeciwniczkom.

Jak będziecie przygotowywać się do rozgrywek play-off ekstraklasy?Na żadne zgrupowanie nie będziemy mieli czasu, ponieważ zaraz po zakończeniu rozgrywek ekstraklasy czekają nas jeszcze dwa mecze o Puchar Polski. Ale budowanie formy poprzez rozgrywanie meczów i normalne treningi też ma swoje zalety.

Na co pan liczy w tych decydujących bojach o tytuł mistrza Polski?

Nie wybiegam w bardziej odległą przyszłość, ale chcę skoncentrować całą swoją trenerską uwagę na naszym pierwszym przeciwniku w play-off. A tego poznamy dopiero w niedzielę po zakończeniu fazy zasadniczej mistrzostw ekstraklasy. Podzielam pogląd naszych siatkarek, że najkorzystniejszym dla nas rywalem byłby zespół Aluprof Bielsko-Biała, który nam leży. Chciałbym, by dziewczyny awansowały do pierwszej czwórki drużyn walczących o medale.

źródło: Express Ilustrowany

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved