Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Maciej Dobrowolski: Apeluję o uczciwe traktowanie naszej gry

Maciej Dobrowolski: Apeluję o uczciwe traktowanie naszej gry

fot. Cezary Makarewicz

- Apeluję o uczciwe traktowanie naszej gry! Nie wyobrażam sobie, żebyśmy coś kombinowali z miejscem w tabeli i wybierali rywala. Mówię to w imieniu wszystkich chłopaków - mówi przed ostatnią kolejką PlusLigi Maciej Dobrowolski.

Ostatnia kolejka PlusLigi budzi sporo emocji. Wielu kibiców jest zdania, że niektóre drużyny będą próbowały wybrać sobie przeciwnika w I rundzie play-off, podkładając się przeciwnikom. – Nie są to miłe komentarze, bo ja sobie nie wyobrażam, żebyśmy mieli kombinować! Jaki byłby w tym nasz cel? Tak naprawdę cały czas szukamy swojej gry. Nie wierzę w to, że któremuś z nas siedziałby w głowie jakiś pomysł na kombinowanie – zapewnia rozgrywający Resovii Rzeszów, Maciej Dobrowolski.

Zwolennicy teorii spiskowych przypominają ostatnie mistrzostwa świata, gdzie również niektóre reprezentacje kombinowały w celu trafienia w dalszej fazie rozgrywek na słabszych przeciwników. – Na pewno nie uniknie się takich porównań. W ostatniej kolejce w Warszawie walczyliśmy z całego serca, żeby wygrać i gdyby nie trochę szczęścia i doświadczenia, to mogliśmy już przegrywać 0:2 w setach, a wtedy takich głosów pod naszym adresem pojawiłaby się pewnie cała masa – mówi Dobrowolski. – Apeluję jednak o uczciwe traktowanie naszej gry! Nie wyobrażam sobie, żebyśmy coś kombinowali z miejscem w tabeli i wybierali rywala. Mówię to w imieniu wszystkich chłopaków – dodaje.

Wygrajmy ostatnie spotkanie z Treflem Gdańsk i obrońmy to czwarte miejsce, bo w przypadku ćwierćfinału z PGE Skrą Bełchatów, na który się zanosi, lepiej zaczynać rywalizację u siebie. Z jednej strony siatkówka w Polsce stoi już na tak wysokim i profesjonalnym poziomie, że własna hala nie ma aż tak kolosalnego znaczenia. Z drugiej jednak trzeba jasno powiedzieć, że Podpromie jest naszym atutem. Czujemy się tam bardzo dobrze, a przed swoją publicznością przegraliśmy w lidze tylko jeden mecz. Oczywiście, matematycznie mamy jeszcze szanse na trzecie miejsce, lecz trudno przypuszczać, by Jastrzębski Węgiel przegrał u siebie z ostatnim w tabeli Wkręt-metem Częstochowa – twierdzi rozgrywający Resovii.Cały wywiad Rafała Myśliwca w piątkowym Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved