Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Jóźwicka: Zwycięstwo na wyjeździe bardzo buduje

Katarzyna Jóźwicka: Zwycięstwo na wyjeździe bardzo buduje

fot. Włodzimierz Wroński

- Wygrany mecz na wyjeździe bardzo buduje drużynę. Mam nadzieję, że we Wrocławiu zagramy podobnie jak na Podlasiu. Kolejne zwycięstwo sprawi, iż będziemy bardziej pewne siebie podczas gier o utrzymanie - powiedziała Katarzyna Jóźwicka, środkowa Siódemki.

Dopiero w ósmym spotkaniu na wyjeździe podopiecznym Wojciecha Lalka udało się odnieść zwycięstwo. Siatkarki beniaminka ORLEN Ligi, Siódemki Legionovii Legionowo, pokonały przed tygodniem w Białymstoku miejscowy AZS Metal-Fach w trzech setach. – Oba zespoły zaczęły ten mecz dość nerwowo – przyznała zadowolona ze zwycięstwa Katarzyna Jóźwicka.Trudno powiedzieć co było tego przyczyną. Tak już po prostu jest, że w spotkaniach o taką stawkę każdy chce wygrać. Cieszę się, że na szczęście my uspokoiłyśmy się w porę, prezentując na boisku swoją grę. Dzięki temu wygrałyśmy na Podlasiu – dodała środkowa legionowianek, która była wyróżniającą się zawodniczką meczu. – Cały nasz zespół zagrał bardzo dobrze. Mnie udało się jedynie kilka razy złapać białostoczanki na bloku – skromnie przyznała Jóźwicka, która pięciokrotnie łapała rywalki na „sieci”.

Do zeszłego piątku na Mazowszu mieli jeszcze nadzieję na uniknięcie gry w fazie play-out. Światełko nadziei zgasło po pojedynku we Wrocławiu, gdzie miejscowy Impel podzielił się punktami z BKS-em Bielsko-Biała. Ten wynik przekreślił wszelkie szanse „Lalek” na awans do najlepszej ósemki. – Nie możemy oglądać się na to, jak grają nasi przeciwnicy. Bez znaczenia jest czy będą grali na naszą korzyść, czy też nie. Teraz już wiemy, że czeka nas gra w play-out, choć jeszcze tydzień temu tliła się nadzieja na uniknięcie walki o utrzymanie. Teraz już jej nie ma – mówiła Katarzyna Jóźwicka. – My w Białymstoku zagrałyśmy swoje, został nam jeszcze mecz fazy zasadniczej we Wrocławiu, w którym liczę, że również będzie dobrze, a następnie gramy już play-out – dodała legionowianka.

Wygrany mecz w spotkaniu wyjazdowym bardzo buduje drużynę. Mam nadzieję, że we Wrocławiu zagramy podobnie jak na Podlasiu. Kolejne zwycięstwo sprawi, iż będziemy bardziej pewne siebie podczas gier o utrzymanie w ORLEN Lidze – zakończyła środkowa Siódemki Legionovii Legionowo.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved