Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Izrael: Polacy z pucharami przed decydującą fazą rozgrywek ligowych

Izrael: Polacy z pucharami przed decydującą fazą rozgrywek ligowych

fot. Cezary Makarewicz

Zarówno Iwona Waligóra w barwach Hapoel Ironi Kiryat ATA, jak i Sebastian Pęcherz z Hapoelem Mate Asher Akowraz triumfowali w krajowych finałach Pucharu Izraela. Ekipy obojga są faworytami także w rozgrywkach o mistrzostwo kraju.

W rozgrywkach ligowych kobiet, jak i w Pucharze Izraela liczą się przede wszystkim dwie ekipy: Hapoel Ironi Kiryat ATA oraz Hapoel Kfar Saba. Barw tej pierwszej broni Polka, Iwona Waligóra. Chociaż do końca rozgrywek ligowych pozostało jeszcze sporo meczów, to Iwona Waligóra już teraz może cieszyć się z pierwszego tytułu. W miniony poniedziałek ekipa Kiryat pokonała najgroźniejsze ligowe rywalki w finale Pucharu Izraela. Drużyna Polki nie miała większych problemów z odniesieniem zwycięstwa, oddając rywalkom zaledwie jedną partię. W całym spotkaniu zawodniczki Kiryat spisywały się lepiej od przeciwniczek w każdym z elementów. Wyraźną różnicę widać było przede wszystkim w bloku (17 do 13) oraz w błędach własnych (17 przy 22 błędach rywalek).

Iwona Waligóra rozegrała całe spotkanie. Polka przyjmowała zagrywkę rywalek piętnaście razy, notując w tym elemencie 33% skuteczności. W ataku Waligóra otrzymała dziewiętnaście piłek, sześć z nich zamieniając na zdobycz punktową (32%). Po jednym punkcie natomiast dopisała do swojego konta po bloku i zagrywce.

finał Pucharu Izraela kobiet:
Hapoel Ironi Kiryat ATA – Hapoel Kfar Saba 3:1

(25:21, 21:25, 25:18, 25:17)W środę ekipy izraelskiej ekstraklasy powróciły do rozgrywek ligowych. Obecnie zmagania wkroczyły w drugą fazę, w której ekipy walczą o miejsca 1-6, a stawce przewodzi Kiryat. W konfrontacji z czwartym zespołem w tabeli, Maccabi Even Yhooda, ekipa Waligóry nie miała najmniejszych problemów z wygraną. Rywalki zdołały stawić trudniejsze wymagania jedynie w trzecim secie, wygranym jednak przez zdobywczynie pucharu po grze na przewagi.

Ponownie Iwona Waligóra znalazła się w wyjściowym składzie swojej drużyny i rozegrała całe spotkanie. Polka zdobyła dla swojego zespołu dziewięć punktów, w tym dwa po skutecznej zagrywce. Pozostałe siedem siatkarka dopisała do swojego konta po udanych atakach (przy skuteczności 50%). Polka miała sporo pracy w przyjęciu, bowiem zagrywka rywalek kierowana w jej stronę była aż 20 razy. Wywiązała się jednak ze swojego zadania bardzo dobrze, przyjmując ze skutecznością 40%.

Siatkarki Kfar Saba także pewnie wygrały swoje spotkanie i po 17 kolejkach obydwie ekipy pewnie liderują w tabeli. Na czele znajduje się drużyna Polki z dorobkiem 46 punktów, natomiast trzy oczka mniej zgromadziły siatkarki Kfar Saba. Trzecia w tabeli drużyna V.C Neve Shaanan ma na swoim koncie zaledwie 28 punktów.

Maccabi Even Yhooda – Hapoel Ironi Kiyrat ATA 0:3
(19:25, 18:25, 25:27)

 


Także ekipa Sebastiana Pęcherza cieszyć może się ze zdobycia Pucharu Izraela. Jego Hapoel Mate Asher Ako w finale rozgrywek pokonał Ha’Maapil Hadera. W ligowej tabeli ekipa ta, z dorobkiem dziesięciu punktów, zajmuje dopiero szóste miejsce, tracąc do liderującej w rozgrywkach drużyny Polaka aż dwadzieścia cztery oczka. Nie dziwi zatem fakt, że Hapoel w finale Pucharu Izraela nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Rywale na początku pierwszej partii narzucili trudne warunki, jednak po pierwszej przerwie technicznej (przy stanie 8:3 dla Ha’Maapil) ekipa Polaka powróciła do gry, wygrywając pewnie 25:18. W drugim secie rywale starali się utrzymać dystans do liderów rozgrywek przez większość partii (19:21), jednak końcówka należała do drużyny Polaka. Trzeci set był już „kropką nad i” w wykonaniu Hapoelu, który pewnie zwyciężył 25:17, a w całym meczu 3:0.

Spory wkład w sukces swojej drużyny miał Sebastian Pęcherz, który zdobył dla Hapoelu 12 punktów, wszystkie po skutecznych atakach (57% skuteczności w 21 próbach). Polak pokazał się też z bardzo dobrej strony w przyjęciu, notując 64% skuteczności w tym elemencie. Warto zauważyć, że Pęcherz przyjmował zagrywkę rywali aż 22 razy (kolejny zawodnik, libero Wiseman, czternastokrotnie).

finał Pucharu Izraela mężczyzn:
Ha’Maapil Hadera – Hapoel Mate Asher Ako 0:3

(18:25, 20:25, 17:25)

W rozgrywkach ligowych drużyna Polaka przewodzi stawce z dorobkiem 34 punktów. O sześć mniej zgromadziła drużyna Maccabi Tel-Aviv. Już w piątek, w ramach 16. kolejki, obydwie ekipy staną naprzeciw siebie.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved