Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga: Dwa cenne punkty Kęczanina, czarna passa siedlczan

I liga: Dwa cenne punkty Kęczanina, czarna passa siedlczan

Aż pięciu setów potrzeba było, żeby rozstrzygnąć mecz pomiędzy UMKS-em Kęczanin Kęty a KPS-em Jadar Siedlce. Zwycięsko z tego pojedynku wyszli goście. Dla zawodników z Siedlec to już czwarta porażka z rzędu. Tym samym szansa na grę w play-off oddala się.

Pierwszy set od początku układał się nie po myśli siatkarzy znad Soły. Na trzypunktowe prowadzenie szybko wyszli gospodarze, a podopieczni Marka Błasiaka i Macieja Gruszki mieli wyraźne problemy z wyrównaniem wyniku. Udało się im to dopiero przy stanie 16:16, co wytrąciło rywali z rytmu gry i po chwili dało kęczanom przewagę w końcówce (20:17). Zawodnicy UMKS-u nie wykorzystali szansy na korzystne dla siebie rozstrzygnięcie partii i pozwolili siedlczanom odrobić straty, a potem wyjść na prowadzenie. Otwierającą mecz odsłonę gospodarze wygrali 25:22.

W kolejnych dwóch setach górą byli goście. Na początku drugiej partii siatkarze z Kęt wypracowali sześciopunktową przewagę (7:1) i aż do końca odsłony nie pozwolili siedlczanom nawiązać kontaktu punktowego, zwyciężając 25:16. Trzecia odsłona była bardziej wyrównana. Do stanu 10:10 gra toczyła się „punkt za punkt”. Wtedy kęczanie zdołali odskoczyć na trzy oczka. Gospodarze próbowali odrabiać straty (18:19), ale w końcówce goście byli wyraźnie lepsi, co udowodnili wygrywając 25:20.

Czwarty set był najbardziej zacięty. Gra toczyła się na przewagi i żadna z drużyn nie potrafiła wyjść na wyraźne prowadzenie (6:6, 11:11, 18:18). W decydującej fazie tej odsłony goście zupełnie opadli z sił, oddając siedlczanom cenny punkt i przegrywając 22:25.

Tie-break, podobnie jak poprzedzający go set, był wyrównany. Chociaż przy zmianie stron to Kęczanin prowadził 8:7, kilka chwil później było już 12:12. Pierwsza piłka setowa należała jednak do UMKS-u. Gospodarze po raz kolejny wyrównali, przeciągając wymianę ciosów aż do stanu 15:16 i kolejnego meczbola dla siatkarzy znad Soły. Tym razem podopieczni Marka Błasiaka i Macieja Gruszki wykorzystali szansę, wygrywając 17:15 i 3:2.

* Autorem tekstu jest Karina Zoń (sportowe-kety.pl)

KPS Jadar Siedlce – UMKS Kęczanin Kęty 2:3
(25:22, 16:25, 20:25, 25:22, 15:17)

Składy drużyn:
KPS: Gorzkiewicz, Bucki, Chwastyniak, Kowalczyk, Jasiński, Bułkowski, Kaniowski (libero) oraz Żakieta, Kowalski i Rejowski
Kęczanin: Fijałek, Walczykowski, Mysera, Wawrzyńczyk, Błasiak, Pietraszko, Mierzejewski (libero) oraz Kubica, Kapuśniak, Biegun i Wawrzyniak