Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Stefan Hübner: Zaproponowali mi współpracę, więc skorzystałem

Stefan Hübner: Zaproponowali mi współpracę, więc skorzystałem

fot. archiwum

- Polska jest jednym z tych miejsc, gdzie gra w siatkówkę sprawia ogromną przyjemność - przyznaje Stefan Hübner. Były reprezentant Niemiec po zakończeniu kariery sportowej postanowił wykorzystać swoje doświadczenie i zostać trenerem.

Po zakończonej karierze nie musiałeś czekać długo na to, co się stanie. Niedługo potem zostałeś asystentem męskiej reprezentacji. Trudno było na początku przyzwyczaić się do patrzenia na to, co dzieje się na boisku, z perspektywy trenera, nie siatkarza?

– Przyznam otwarcie, że tak. Na początku bardzo długo nie mogłem się przyzwyczaić do nowej sytuacji. Zresztą – bycie trenerem to bardzo odpowiedzialne i bardzo trudne zadanie. Jednakże muszę powiedzieć, że podoba mi się to stanowisko i lubię pomagać siatkarzom. Ciągle uczę się patrzeć na to wszystko z innej, nowej perspektywy.

Pod koniec roku otrzymałeś propozycję, aby zostać szkoleniowcem mistrzów olimpijskich z Londynu w siatkówce plażowej, czyli duetu Jonas Reckermann – Julius Brink, z której skorzystałeś. Czy to sami zawodnicy zaproponowali współpracę?– Tak. Julius Brink zadzwonił do mnie zaraz po igrzyskach olimpijskich. Powiedział mi, że wraz z Jonasem chcieliby dokonać jakichś zmian. Najlepiej, aby zmiany dotyczyły treningów. Zaproponowali mi współpracę, więc skorzystałem.

Twoja współpraca z siatkarzami plażowymi wyklucza pracę dla męskiej reprezentacji halowej czy jednak będziesz nadal chciał pracować z kadrą?

– Mam nadzieję, że będę mógł kontynuować swoją współpracę z Vitalem Heynenem. W siatkówce plażowej jest trzech trenerów i wszystko zależy od dobrej komunikacji i organizacji. Być może nie będę musiał rezygnować z pracy w reprezentacji halowej.

Co teraz chcesz osiągnąć z siatkarzami plażowymi? Jakie są plany na ten rok?

– Jonas Reckermann niedawno zakończył swoją karierę, a Julius będzie grał z nowym, atletycznym i utalentowanym zawodnikiem. Musimy zrobić wszystko, aby udało im się grać na jak najwyższym poziomie, aby osiągnęli szczyt swojej formy.

Na koniec chciałabym wiedzieć, co myślisz o transferze dwóch niemieckich siatkarzy do PlusLigi. Czy Jochen Schöps i Simon Tischer zrobili dobrze, wybierając polskie drużyny?

– Obydwaj trafili do silnych drużyn, gdzie grają bardzo dobrzy zawodnicy i jest to na pewno dobry krok z ich strony. Polska jest jednym z tych miejsc, gdzie gra w siatkówkę sprawia ogromną przyjemność. Myślę, że zarówno Jochen, jak i Simon cieszą się z tego, że trafili do Polski.

* Rozmawiała Agnieszka Kaźmierska, przegladligowy.com
więcej w serwisie przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved