Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Skowrońska-Dolata zastanawia się nad przyszłością

Skowrońska-Dolata zastanawia się nad przyszłością

fot. Mirosław Stroński

Polska atakująca przedłuży kontrakt z Evergrande Kanton, jeśli jej zespół awansuje do klubowych mistrzostw świata. - Nie akceptuję porażek, dlatego jestem bardzo rozczarowana wicemistrzostwem Chin - mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata.

Polska atakująca, która ma już w dorobku mistrzostwo Włoch (Scavolini Pesaro), Turcji (Fenerbahce Stambuł) i Chin, wróciła właśnie do Polski po krótkich, ale intensywnych rozgrywkach ligi Państwa Środka. Niestety, jej zespołowi nie udało się obronić tytułu. W finale rozgrywek w rywalizacji do dwóch zwycięstw Evergrande Kanton przegrał z Bohai Bank Tianjin 0-2 i zdobył srebrny medal.

Zespół Skowrońskiej-Dolaty uległ rywalkom 1:3, a w rewanżu przegrał po pięciu setach. – Co tu dużo gadać, przeciwnik był lepszy. Wygrał fazę zasadniczą rozgrywek i pokonał nas w finale. Siatkarki Bohai Bank były bardzo zdeterminowane, żeby odzyskać tytuł, który odebrałyśmy im w poprzednim sezonie po dziewięcioletniej dominacji – mówi Katarzyna Skowrońska-Dolata. Opowiada o kłopotach libero, która na mecz przyjechała osłabiona i prosto ze szpitala, bo kilka dni wcześniej mocno się zatruła. Nie to było jednak główną przyczyną porażki w finale. Kto oglądał mecze finałowe, mógł się przekonać, że chińskie koleżanki polskiej siatkarki, które uprawiają sport amatorsko, a na co dzień pracują zawodowo jako nauczycielki lub ekspedientki, bardzo odbiegały od liderek zespołu – Argentynki Caroliny Costagrande i Skowrońskiej. Polka zdobyła w dwóch meczach finałowych 49 punktów (22 i 27). Tyle samo oczek dorzuciła Costagrande (18 i 31). Zdecydowanie za mało do tego dorobku dołożyły Chinki. Na pocieszenie Polka została wybrana na najlepszą atakującą ligi.

Więcej w czwartkowym „Przeglądzie Sportowym"źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved