Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Planowe zwycięstwo Piasta Netto Szczecin

II liga K: Planowe zwycięstwo Piasta Netto Szczecin

Przygotowujące się do fazy play-off siatkarki szczecińskiego Piasta w późne środowe popołudnie nie miały większych problemów z pokonaniem jednej ze słabszych drużyn ligi, Orła Malbork. Podopieczne trenera Rafała Prusa miały jednak przestoje.

Młode zawodniczki z Malborka w pierwszym secie dość długo nawiązywały walkę z faworytkami. Początkowo dzięki dobrym akcjom Natalii Matusz i Katarzyny Graczyk gospodynie prowadziły 6:3, ale po chwili w ich szeregi wkradła się dekoncentracja, pojawiły się błędy i zrobiło się 8:8. Do stanu 15:15 wynik oscylował wokół remisu, ale potem dobre zagrywki Sandry Guzowskiej i Karmen Zaleszczyk oraz skuteczna gra Natalii Matusz sprawiły, że do końca seta przyjezdne zdobyły zaledwie trzy punkty. – To jest taka liga, w której są dwa/trzy mecze dla nas bardzo ważne i które decydują o układzie tabeli, a resztę trzeba po prostu wygrać. Nauczyliśmy się już do tych spotkań podchodzić. Ważne, by w najodpowiedniejszych momentach tej koncentracji nie zabrakło. Pomimo przestojów w grze, wygraliśmy zdecydowanie i to jest najważniejsze – stwierdził po meczu trener Rafał Prus.

Skoncentrowaliśmy się na początku seta i zamiast prowadzić np. 12:2 czy 15:2, to z 7:1 zrobiło się 8:7 dla przeciwnika – tak początek drugiego seta opisał szkoleniowiec Piasta. Podobnie jak w pierwszej partii, siatkarki z Malborka utrzymywały kontakt punktowy do stanu 12:12. Potem „Piaściary” ponownie wrzuciły wyższy bieg i zrobiło się 20:14, co pozwoliło gospodyniom w pełni kontrolować końcówkę tej partii. Warto wspomnieć przy okazji, że do składu i do gry powoli wraca już po operacji rozgrywająca Joanna Sowa. Na razie jednak nie gra w ustawieniach, kiedy znajduje się przy siatce, zastępuje ją Karmen Zaleszczyk. – To jest wymuszone tym, że na razie nie chcemy ryzykować zdrowia Asi i gra ona tylko w drugiej linii. Nie wchodzi pod siatkę, żeby przy wyskoku do bloku nic złego się nie stało – tłumaczy Rafał Prus. W trzecim secie pomimo początkowego prowadzenia rywalek Piasta Netto przy zagrywce Zaleszczyk zrobiło się 11:3 dla miejscowych. Gospodynie w pełni dominowały na boisku i wkrótce mogły już zapisać na swoim koncie trzy punkty i dalej przygotowywać się do fazy play-off. – My już tak naprawdę zaczęliśmy przygotowania trzy tygodnie temu. Trzy razy w tygodniu trenujemy na siłowni i tutaj nie będziemy nic zmieniać bez względu na to, czy mamy weekend wolny, czy gramy. Mecze w tej chwili są tylko dodatkiem. Najważniejszy jest trening, na początku ten siłowy, który da nam podstawy do tego, żeby wierzyć w końcowy sukces w tej lidze – mówi trener Prus.

Piast Szczecin – Orzeł Malbork 3:0
(25:18, 25:18, 25:16)