Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Hit kolejki w dolnych rejonach tabeli

I liga M: Hit kolejki w dolnych rejonach tabeli

fot. archiwum

W najbliższą sobotę do 17. serii spotkań przystąpią siatkarze I ligi. Spośród sześciu spotkań najciekawiej zapowiada się pojedynek w Siedlcach, gdzie tamtejszy Jadar podejmować będzie Kęczanina Kęty. Camper spróbuje zatrzymać rozpędzający się AZS UAM.

W pierwszym meczu obu drużyn lepsza okazała się ekipa Marka Błasiaka i Macieja Gruszki. Jeżeli drużyna z województwa małopolskiego powtórzy ten rezultat, sytuacja siedlczan w tabeli bardzo się skomplikuje. Już teraz KPS Jadar traci do Kęczanina dwa punkty i mimo iż do końca sezonu zasadniczego zostało jeszcze pięć kolejek, to porażka w 17. serii spotkań sprawi, że kwestia awansu do fazy play-off będzie dla podopiecznych Dominika Kwapisiewicza bardzo trudna. Jest się więc o co bić.

Interesujące spotkanie czeka kibiców w Poznaniu, gdzie AZS UAM podejmować będzie Camper Wyszków. W minioną sobotę akademicy sprawili sporą sensację, wygrywając w Będzinie z tamtejszym MKS Banimex. W sobotę przeciwnikiem siatkarzy ze stolicy Wielkopolski będzie wyżej notowany Camper Wyszków, który równie niespodziewanie przegrał 0:3 ze Ślepskiem Suwałki. Poznaniacy z pewnością będą chcieli utrzymać dobrą passę i sprawić miłą niespodziankę swoim kibicom, podczas gdy podopieczni Jana Sucha zapewne chcą zatrzeć złe wrażenie po porażce na Podlasiu i wrócić do gry o czołowe lokaty. Camper jest faworytem tego pojedynku tym bardziej, że wyszkowianie w pierwszym meczu obu drużyn zwyciężyli 3:1.

W podobnej sytuacji co poznaniacy są siatkarze z Jaworzna. Gracze Energetyka wygrali w sobotę swój drugi ligowy mecz i z pewnością mają ochotę na więcej. Tym bardziej że – jak mówi przysłowie – apetyt wzrasta w miarę jedzenia. Podopieczni Sławomira Gerymskiego muszą jednak uważać, żeby nie stępić sobie zębów, bowiem w 17. kolejce zagrają w Lubinie z tamtejszym Cuprum Mundo. Ekipa z Dolnego Śląska przegrała w minioną sobotę 1:3 z Pekpolem Ostrołęka i straciła trzecie miejsce właśnie na rzecz rywala z Mazowsza. Dlatego też komplet punktów w meczu z Energetykiem jest lubinianom niezbędny do zachowania kontaktu z czołówką. Podobnie jak w meczu Campera z AZS UAM Poznań, wynik inny niż 3:0 lub 3:1 dla Cuprum trzeba będzie uznać za dużą niespodziankę.Najłatwiejsze zadanie wydaje się mieć BBTS Bielsko-Biała, który w 17. kolejce zagra w Nysie. Mistrzowie I ligi z poprzedniego sezonu nie są już tym samym zespołem co w ubiegłym roku, czego dowodem była porażka 1:3 z Energetykiem Jaworzno w minioną sobotę. Bielszczanie w tym sezonie przegrali tylko trzy spotkania i trudno się spodziewać, żeby ich czwartymi pogromcami byli nysanie. Równie trudne zadanie co Stal czeka 9 lutego podopiecznych Tomasza Wasilkowskiego. Wprawdzie jego Ślepsk Suwałki wypunktował przed tygodniem graczy Campera Wyszków, jednak powtórzenie tego rezultatu z Czarnymi i do tego w Radomiu jest zadaniem ekstremalnym, bowiem podopieczni Wojciecha Stępnia we własnej hali są bardzo groźni, o czym przekonał się lider tabeli BBTS Bielsko Biała, który przy ulicy Narutowicza przegrał 0:3.

W ostatniej parze spotkań 17. kolejki MKS Banimex Będzin podejmuje Pekpol Ostrołęka. Chociaż oba zespoły dzielą w tabeli tylko cztery punkty, to jednak faworytem spotkania będą ostrołęczanie, którzy w minioną sobotę zgarnęli trzy punkty w meczu z Cuprum Lubin i wskoczyli ich kosztem na trzecie miejsce.

Zobacz również:
Zestaw par 17. kolejki i tabela I ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved