Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Bydgoscy amatorzy już za półmetkiem rozgrywek

Bydgoscy amatorzy już za półmetkiem rozgrywek

fot. archiwum

W Bydgoszczy nie tylko siatkarze Delecty mają napięty grafik. Walki nie przerywają również amatorzy z kujawsko-pomorskiego. Tabele we wszystkich grupach są coraz bardziej klarowne. Jednak „Dopóki piłka w grze", jeszcze wszystko się może zdarzyć.

W amatorskiej ekstraklasie zespoły rozegrały już 14 kolejek. W ogólnej klasyfikacji wyraźnym faworytem jest drużyna WSG. Swoją przewagę nad rywalami potwierdziła pewnie pokonując w ostatnim spotkaniu Tadbud/Team Kosiak. Druga lokata należy obecnie do zawodników z Pałac/Jeymark/Osova F. C., którzy do lidera tracą aż 8 punktów. W czternastej kolejce pokonali 3:1 Orła Osiek.

U dołu tabeli zdecydowanie pozostał Orzeł Bydgoszcz oraz wspominany już Tadbud/Team Kosiak. Już teraz można się spodziewać, że to im przyjdzie walczyć o utrzymanie w pierwszej lidze. Jednak zawodnicy nie tracą nadziei, a każdy punkt może okazać się dla nich decydujący.

W drugiej lidze rywalizacja jest dużo bardziej wyrównana. U szczytu tabeli grupy A znajdują się drużyny Spartakus/Trend Koronowo oraz Ułani z ZS nr 7. Ci pierwsi mają jednak tylko o 2 „oczka” więcej. Wprawdzie do zakończenia ligi jeszcze zostało wystarczająco meczów, żeby wszystko mogło się zmienić, ale już teraz możemy domyślać się, że to właśnie między nimi dojdzie do walki o pierwsze miejsce i możliwość gry w ekstraklasie. Klasyfikację zamykają Enea Operator oraz Cios Toruń, którzy staną teraz przed bardzo ważnym zadaniem. Do wyprzedzających ich teamów tracą tylko kilka punktów, dzięki czemu wyniki nadchodzących spotkań mogą mieć decydujący wpływ na ostateczny podział lokat.W grupie B na wyraźne prowadzenie wysunęli się Absolwenci Gimnazjum nr 9 i SBS. Ich dorobek różni się tylko jednym punktem, dodatkowo warto zaznaczyć, że trzeci zespół – VVC Staszic Nakło – ma na swoim koncie 32 „oczka”, co nie wyklucza go z walki o złoto. Wśród zespołów tej grupy wyraźnie najsłabszy jest Solidarność/Ciech Pianki, a jego strata do poprzedzającego go Tele Info Test Teamu jest tak duża, że jej nadrobienie jest już wręcz niemożliwe.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka amatorska

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-07

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved