Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Waldemar Wspaniały: Naszym głównym celem jest promocja sportu

Waldemar Wspaniały: Naszym głównym celem jest promocja sportu

fot. archiwum

www.mlodziezowasiatkowka.pl to adres nowoczesnej platformy internetowej działającej w ramach Programu Siatkarskich Ośrodków Szkolnych. W jej prezentacji wzięli udział przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Od inauguracji Siatkarskich Ośrodków Szkolnych minęło już pięć miesięcy. Programem zostało objętych 127 szkół w 16 województwach. Na każdy Ośrodek przypadają trzy gimnazja oraz jedna szkoła ponadgimnazjalna. W ten sposób w całym kraju powstały 32 ośrodki, do których uczęszcza łącznie 3035 siatkarek i siatkarzy. Co ciekawe, większość (52 procent) stanowią dziewczęta. Każdy SOS zaopatrzono w nowoczesny sprzęt treningowy, sfinansowano również zatrudnienie wykwalifikowanej kadry szkoleniowej oraz system rozgrywek pomiędzy szkołami, które zakwalifikowały się do Programu.

Dodatkiem do Siatkarskich Ośrodków Szkolnych stała się platforma mlodziezowasiatkowka.pl, którą zaprezentowano przedwczoraj na konferencji z udziałem przedstawicieli Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Skierowana jest ona nie tylko do trenerów, koordynatorów i nauczycieli wychowania fizycznego, ale również do zawodników i zawodniczek, a także klubów zaangażowanych w nauczanie siatkówki dzieci i młodzieży. – Naszym głównym celem jest promocja sportu oraz wyrównywanie szans dzieci i młodzieży z różnych regionów Polski. Wierzymy, że dzięki naszemu wspólnemu programowi – PZPS-u i Ministerstwa Sportu i Turystyki – nie tylko wykształcimy przyszłych mistrzów siatkarskich, ale również pokażemy, że warto inwestować w tego rodzaju programy w innych dyscyplinach sportu – powiedział Waldemar Wspaniały, szef projektu ze strony PZPS.

Głównym zadaniem platformy mlodziezowasiatkowka.pl ma być ułatwienie wymiany doświadczeń między osobami zaangażowanymi w projekt. Dzięki temu koordynatorzy w poszczególnych województwach mogą nadzorować prowadzenie szkoleń, a także oceniać postępy szczególnie uzdolnionych uczniów.Jak czytamy na stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, „jednym z głównych założeń programu S.O.S. była unifikacja programów szkolenia. Zostały one przekazane trenerom i nauczycielom oraz wprowadzone w całej Polsce. W ramach S.O.S. powstały plany i konspekty lekcji WF w zakresie siatkówki dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Dystrybuowane są materiały dydaktyczne, w tym książki autorstwa najlepszych trenerów polskich i zagranicznych”. Celem platformy mlodziezowasiatkowka.pl ma być usprawnienie tego procesu.

źródło: inf. własna, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved