Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Maciej Główczyński: Musimy zająć miejsce w pierwszej czwórce

Maciej Główczyński: Musimy zająć miejsce w pierwszej czwórce

fot. archiwum

Po przegranym meczu w Suwałkach Camper Wyszków spadł w tabeli I ligi mężczyzn na piąte miejsce. - Analizowaliśmy mecz ze Ślepskiem, wiemy nad czym pracować i mocno przygotowujemy się na spotkanie w Poznaniu - mówi Maciej Główczyński.

Co było przyczyną przegranej w Suwałkach?

Maciej Główczyński:W sobotę ustępowaliśmy rywalom w zagrywce, w przyjęciu i przede wszystkim w bloku. Popełnialiśmy naprawdę za dużo błędów, żeby im się przeciwstawić. Natomiast zawodnicy Ślepska serwowali świetnie, mocno i odrzucali nas od siatki. Mimo średniego przyjęcia mieliśmy w ataku całkiem przyzwoity wynik, bo około 60%. Nie da się jednak wygrać meczu, stawiając pojedynczy blok, a niestety w wyniku naszej słabszej zagrywki, a co za tym idzie – dobrym przyjęciu gospodarzy, rozgrywający często nas gubił. Nie ułożył nam się ten mecz od początku, zagraliśmy dużo słabiej niż zwykle, ale wiemy, że potrafimy grać bardzo dobrze w siatkówkę i w najbliższych meczach postaramy się to udowodnić.

W Poznaniu wcale nie będzie łatwiej.To prawda. Poznaniacy pod wodzą nowego trenera osiągają dobre wyniki i z pewnością będą chcieli z nami wygrać. My jednak zrobimy wszystko, by im się to nie udało. Analizowaliśmy na odprawie mecz ze Ślepskiem, wiemy nad czym pracować i mocno przygotowujemy się na spotkanie w Poznaniu, gdzie liczymy na trzy punkty. W przypadku takiej wygranej będziemy już w pierwszej ósemce, co jest naszym obecnym celem minimum.

Zgłosiliście akces do PlusLigi…

Tak. Do udziału w PlusLidze zgłosiły się cztery zespoły, oprócz nas jeszcze Czarni Radom, BBTS Bielsko-Biała i Cuprum Mundo Lubin. By tak się stało, musimy spełnić wiele ważnych czynników. Najważniejszym na dzień dzisiejszy jest aspekt sportowy. Musimy uplasować się na koniec w pierwszej czwórce i na tym się skupiamy. Finansowo wydaje mi się, że klub będzie przygotowany, jest jeszcze dużo czasu. Największym problemem wydaje się być oczywiście brak hali, jednak i nad tym zarząd już pracuje i myślę, że jeśli osiągniemy wymagany wynik, to uda nam się resztę sfinalizować.

Rozmawiał Michał Rogalski – kscamper.pl

 

źródło: kscamper.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved