Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Kacper Turoboś: Nie spodziewałem się, że dostanę taką szansę

Kacper Turoboś: Nie spodziewałem się, że dostanę taką szansę

fot. archiwum

Kontuzja Pawła Zatorskiego sprawiła, że szansę zaprezentowania swoich umiejętności w PlusLidze dostał Kacper Turoboś. - Chciałem zagrać w pierwszym składzie, ale nie spodziewałem się, że dostanę taką szansę - powiedział libero Skry.

W tym sezonie kontuzje nie oszczędzają PGE Skry Bełchatów. Jednym z zawodników, który ma obecnie kłopoty zdrowotne, jest Paweł Zatorski. Dlatego w ostatnich kilku spotkaniach w jego miejsce w pierwszej szóstce wicemistrza Polski pojawił się 19-letni Kacper Turoboś. – Na początku, gdy wchodziłem w mecz, pojawiła się trema, ale z biegiem czasu było coraz lepiej. Starsi koledzy bardzo mi pomagali – powiedział libero bełchatowskiego zespołu. – Chciałem zagrać w pierwszym składzie, ale nie spodziewałem się, że dostanę taką szansę. Bardzo się z tego cieszę, choć odbyło się to niekoniecznie w dobrych okolicznościach, bo przez kontuzje chłopaków. Ale myślę, że czas, który spędzam na treningach z pierwszym zespołem, dużo może mi pomóc. Z każdym treningiem odczuwam poprawę w swojej grze – dodał.

Występ w barwach wicemistrza Polski bardzo zmotywował młodego siatkarza do dalszej, ciężkiej pracy. – Jeszcze bardziej zachciało mi się robić to, co robię. Dostałem dodatkowego kopa napędowego, żeby robić to, co lubię i prezentować się coraz lepiej – zaznaczył libero Skry.

Zawodnik podkreślił, że pomiędzy PlusLigą a Młodą Ligą jest duży przeskok. – Różnicę przede wszystkim stanowi poziom sportowy – skomentował. – Siła zagrywki, siła ataku – wyliczył siatkarz. Mimo tego, że Turoboś dostał szansę pokazania się w najwyższej klasie rozgrywkowej, to zawodnik nie popada w hurraoptymizm i zdaje sobie sprawę, że jeszcze dużo pracy przed nim. – Muszę jeszcze pracować nad wszystkim. Nie ma takiego elementu, w którym jestem tak dobry, że nie muszę go już trenować – zakończył.źródło: inf. własna, skra.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved