Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zwycięska passa krakowianek trwa

I liga K: Zwycięska passa krakowianek trwa

Piąty mecz z rzędu wygrały siatkarki Elitesek AZS-u UEK Kraków w rozgrywkach I ligi kobiet. Podopieczne Jacka Skroka w mocno rezerwowym składzie ograły w trzech setach juniorki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu.

Trwa siatkarski maraton akademiczek z Krakowa, które dotąd w ciągu 10 dni rozegrały aż cztery mecze, nie tracąc w nich nawet seta. W 18. kolejce spotkań zaplecza ekstraklasy rywalem podopiecznych Jacka Skroka był zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca, a trener krakowianek mocno zamieszał wyjściową szóstką. – W tym pojedynku dałem szansę wykazania się dziewczynom, które dotąd miały niewiele okazji, by zaprezentować się na boisku. – tłumaczył w rozmowie ze Strefą Siatkówki Jacek Skrok. Dlatego też odpoczywały zawodniczki z pierwszej szóstki, jak Agata Skiba, Kasia Wąsowska, Ewa Matyjaszek. Nie grała też Ola Król, która  odczuwa delikatny ból w barku. Przed nami dużo trenowania, jeszcze więcej grania. Dodatkowo jesteśmy po przebytych chorobach, a czekają nas w najbliższym czasie bardzo ważne mecze, dlatego też siły trzeba oszczędzać – dodał szkoleniowiec Elitesek AZS-u UEK.

Pierwszy set pokazał, że rezerwowy skład zespołu z Krakowa nie miał wpływu na jakość gry. Akademiczki bardzo szybko uzyskały kilkupunktową zaliczkę, powiększając ją z akcji na akcję. W rezultacie miejscowe nadzwyczaj gładko wygrały z zespołem Andrzeja Pecia 25:14. Uczennice ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego więcej determinacji pokazały za to w drugiej i trzeciej partii meczu. – W tych setach rywalki już bardziej się nam postawiły. Potrafiły seriami zdobywać punkty, co szczególnie w drugiej odsłonie meczu było dla nas bardzo niebezpieczne. Sosnowiczanki w pewnym momencie ruszyły do przodu, zaczęły się nakręcać – relacjonował trener zespołu gospodarzy, który gwałtownie zaczął tracić przewagę w końcówce drugiej partii. – Dobrze, że udało się tego seta dowieźć do końca. Wiadomo, że jak da się rywalowi palec, to zabrać może całą rękę – żartował Jacek Skrok, którego zespół umocnił się na 3. miejscu w tabeli I ligi kobiet.

Eliteski AZS UEK Kraków – SMS PZPS I Sosnowiec 3:0
(25:14, 25:20, 25:19)