Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Jedynka bez większego wysiłku ograła Stal Mielec

I liga K: Jedynka bez większego wysiłku ograła Stal Mielec

Siatkarki Jedynki pewnie i spokojnie pokonały w środę w meczu ligowym mielecką Stal. Goście przyjechali do Aleksandrowa Łódzkiego bez trenera, z kolei trener Mariusz Bujek miał okazję sprawdzić na boisku wszystkie swoje zawodniczki.

O tym, że Stal nie liczyła na jakąkolwiek zdobycz punktową w meczu z liderem, może świadczyć fakt, że zespół gości przyjechał do Aleksandrowa Łódzkiego bez trenera. Po rezygnacji Piotra Sobolewskiego funkcję szkoleniowca Stali pełnić miał Edward Sroka, ale nie było go na środowym meczu, a na ławce rezerwowych Stali zasiadł tylko masażysta Mateusz Przystaś. Mielczanki od początku meczu sprawiały wrażenie zagubionych na boisku. Miały spore problemy z przyjęciem zagrywki, a nieliczne ataki zatrzymywały się na bloku gospodyń. Po dwóch kolejnych udanych akcjach w bloku Kristiny Jordańskiej było już 9:3 dla Jedynki. Aleksandrowianki górowały nad przeciwnikiem przede wszystkim wyszkoleniem technicznym, nic więc dziwnego, że ich przewaga rosła. W zespole gości niemoc próbowała przerwać niekonwencjonalnymi zagraniami Patricia Jarmoc, z lewego skrzydła atakowała Małgorzata Plebanek i Stal zmniejszyła straty do czterech punktów. W zespole Jedynki jednak tego dnia dobrze dysponowana była Anna Tomczyk, na której ataki mielczanki nie potrafiły znaleźć recepty. Po dobrym ataku Tamary Kaliszuk było już 22:15 dla gospodyń, ale w końcówce Stal jeszcze próbowała zdobywać punkty. Pierwszego seta zakończyła skuteczną kiwką Justyna Wilk.

Drugi set rozpoczął się od błędów po jednej i drugiej stronie, jednak Tamara Kaliszuk uspokoiła grę lidera i szybko wyprowadziła swój zespół na prowadzenie 6:2. Aleksandrowianki punktowały raz po raz rywalki, wykorzystując wszystkie ich błędy, nic więc dziwnego, że dość szybko wypracowały sobie aż 10 punktów przewagi. Gospodynie dysponowały dużo większą siłą ataku, silniejszą zagrywką i ustawiały szczelny blok. To wystarczyło, by kompletnie rozbić mielecką drużynę w drugim secie do 9. Trener Mariusz Bujek wpuścił na parkiet Aleksandrę Przepiórkę, Karolinę Michalkiewicz, Marlenę Mieszałę i Martę Natanek. Na boisku jako druga libero pojawiła się również Sylwia Korzycka, ale zmiany te nie miały żadnego wpływu na obraz gry.

Na początku trzeciego seta Jedynka po ataku Kristiny Jordańskiej z przechodzącej piłki prowadziła 3:1. Niespodziewanie mielczanki od stanu 2:6 zaczęły odrabiać straty. Z dobrej strony pokazała się w bloku Thiago da Silva, skutecznie atakowały Małgorzata Plebanek oraz Barbara Kubieniec i Stal wyszła nawet na prowadzenie 8:6, zmuszając trenera Bujka do pierwszej przerwy w tym meczu. Gra się wyrównała, ale gdy przy stanie 10:10 na boisko powróciła Justyna Wilk, Jedynka znów zaczęła uciekać. Gospodyniom wróciła skuteczność w ataku, a mielczanki znów miały spore problemy z przyjęciem zagrywki (18:14). Aleksandrowianki, grając spokojnie, utrzymywały przewagę, ale w końcówce Stal zmniejszyła straty do jednego punktu (19:20). Wówczas na boisku pojawiła się Ewa Kwiatkowska i to ona zrobiła różnicę na boisku. Po jej ataku ze środka było już 23:20, a po chwili skutecznymi akacjami w bloku popisały się Jordańska i Karolina Michalkiewicz i Jedynka zakończyła spotkanie pewną wygraną. – W tym meczu nie było żadnego zagrożenia dla wyniku. Trener mógł dać szansę na pokazanie się wszystkim zawodniczkom – stwierdził po meczu prezes Jedynki Aleksandrów Łódzki, Grzegorz Andrzejczak.

Przyjechaliśmy tu zagrać jak najlepszy mecz, pokazać jakąś dobrą grę – mówił po meczu prowadzący w tym spotkaniu zespół Stali masażysta Mateusz Przystaś. Jedynka walczy o zupełnie inne cele niż my, u nas sytuacja kadrowa jest ciężka, dodatkowo musieliśmy sobie radzić bez trenera. Szanse na ósemkę mamy już tylko teoretyczne. Myślimy już tylko o play-out i będziemy robili wszystko, by utrzymać się w I lidze – dodał.

Jedynka Aleksandrów Łódzki – Stal Mielec 3:0
(25:18, 25:9, 25:20)

Jedynka: Tomczyk, Kwiatkowska, Wilk, Jordańska, Babicz, Kaliszuk, Nowakowska (libero) oraz Natanek, Przepiórka, Michalkiewicz, Mieszała i Korzycka (libero)
Stal: Baran, Jarmoc, Thiago da Silva, Pająk, Kubieniec, Plebanek, Michalak (libero) oraz Niedbała