Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Budowlane przełamały się w Warszawie

I liga K: Budowlane przełamały się w Warszawie

fot. archiwum

Prawie trzy długie miesiące musiały czekać na wygraną w rozgrywkach I ligi kobiet siatkarki Budowlanych Toruń. Podopieczne Mariusza Soi siatkarską niemoc przełamały dopiero w Warszawie, wygrywając 3:0 z miejscową Spartą.

Skoro na wstępie mowa o rekordach, to jeszcze większą niemocą mogą „pochwalić się” spartanki, które jak dotąd przegrały wszystkie siedemnaście spotkań, zdobywając w nich zaledwie jeden set. Okazja na przełamanie była w meczu z Budowlanymi, które również przeżywały kryzys. Rzeczywistość dla podopiecznych Jacka Pasińskiego okazała się bardzo brutalna, mimo że trener Sparty przez całe spotkanie udzielał swoim podopiecznym rad i wskazówek, wkładał też sporo serca w nieustanną motywację i zagrzewanie do boju.

Już po serwisach Marleny Pleśnierowicz Budowlane odskoczyły na dwa punkty przewagi, a gdy kolejne trzy dołożyły świetnie tego dnia dysponowane Katarzyna Ostrowska i Joanna Sobczak, przy stanie 1:5 pierwszy czas dla zespołu wziął Jacek Pasiński. Na niewiele się to zdało, bowiem po bloku byłej spartanki, Eweliny Toborek, torunianki prowadziły 10:3. Stołeczne przełamały się dopiero po kiwce Patrycji Tomczyk, która na boisku zamieniła Aleksandrę Pasznik, jednak przyjezdne konsekwentnie parły do przodu. Podopieczne Mariusza Soi miały zdecydowaną przewagę na siatce. Zagrywki odrzucające rywalki od siatki rozbijały się o ręce blokujących lub były podbijane w kierunku Pleśnierowicz, która z dużą swobodą rozrzucała piłki do swoich skrzydłowych. W końcówce z dobrej strony zaprezentowała się Monika Kutyła, popisując się asem serwisowym (21:9). W tej fazie gry spartanki nie miały zbyt wielu argumentów, kończąc w premierowej odsłonie meczu zaledwie cztery ataki.

Po zmianie stron warszawianki powinny prowadzić 2:0. Powinny, ale pomimo sygnalizacji liniowego, który sygnalizował błąd po stronie torunianek, arbiter główny kontynuował grę, nie zwracając uwagi na protesty trenera, zawodniczek i miejscowych kibiców. Ostatecznie spartanki się pomyliły i punkt został przyznany ekipie z Torunia. Jacek Pasiński długo protestował, ale jedyne co wskórał, to ostrzeżenie. Sytuacja całkowicie wybiła gospodynie z rytmu i po chwili było 5:1 dla Budowlanych. – Laski jedziemy, jedziemy – nawoływała do koleżanek Martyna Pleśnierowicz. Tymczasem na skrzydłach nie pozwalały zapomnieć o sobie Sobczak i Ostrowska, a gdy atak z obiegu skończyła Toborek, przy Lindego Sparta przegrywała 4:11. Po chwili było już 18:8, a gdy na 23:12 podwyższyła Sobczak, gra przyjezdnych się zacięła. Konta Małgorzaty Gogołek, bloki coraz aktywniejszej Izabeli Kożon oraz Patrycji Tomczyk sprawiły, że przy stanie 23:16 po raz pierwszy o czas poprosił trener Soja. Po wznowieniu przełamała się Agnieszka Drzewiczuk, a wynik drugiego seta ustaliła najskuteczniejsza w drugiej partii Joanna Sobczak.Również trzecią odsłonę meczu bardzo szybko zdominowały przyjezdne. Po blokach Drzewiczuk oraz asach serwisowych Ostrowskiej było 5:1 dla siatkarek z Torunia, ale miejscowe nie dawały za wygraną. Mocne wejście zanotowała najlepsza zawodniczka zakończonych w niedzielę mistrzostw Mazowsza juniorek, Marta Duda. Skrzydłowa Sparty wraz Izabelą Kożon zmniejszyły straty do jednego oczka (5:6). I kiedy wydawało się, że stołeczne pójdą za ciosem, ich gra kompletnie się załamała. Zespół Jacka Pasińskiego seriami oddawał punkty, przegrywając po punktowej zagrywce Sobczak 5:11. Trzeci set, a szczególnie jego końcówka, zdecydowanie należał do Pauli Słoneckiej. Atakująca Budowlanych nie tylko z łatwością kończyła kierowane do niej piłki, ale również nieźle radziła sobie w bloku. Do niej też należała ostatnia akcja, którą zakończyła przy stanie 25:13.

MUKS Sparta Warszawa – TKS-T Budowlani Budlex Toruń 0:3
(11:25, 16:25, 13:25)

Składy zespołów:
Sparta: Kożon (7), Gogołek (5), Widera (2), Pasznik, Wysocka (2), Sałyga (1), Kucińska (libero) oraz Tomczyk (3), Lisiecka , Duda (3) i Pogorzelska (1)
Budowlani: Słonecka (12), Drzewiczuk (7), Toborek (7), Pleśnierowicz (5), Sobczak (11), Ostrowska (13), Kolanowska (libero) oraz Kutyła (1)

Zobacz również:
Wyniki 18. kolejki spotkań oraz tabela I ligi kobiet

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved