Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > W Budowlanych Toruń trenerzy podali się do dymisji

W Budowlanych Toruń trenerzy podali się do dymisji

fot. archiwum

Siatkarki beniaminka I ligi kobiet, Budowlanych Toruń, ostatnio grają dużo poniżej swoich możliwości. Do dymisji podali się  trenerzy Mariusz Soja i Jerzy Wawrzyn, ale zarząd klubu tej dymisji nie przyjął i chce, by obaj szkoleniowcy dalej prowadzili zespół.

Uznaliśmy, że coś trzeba zmienić. Postanowiliśmy ze sztabem szkoleniowym, że zaczniemy od siebie. Zespół nie jest mocny i zakładaliśmy przed sezonem walkę o miejsca 5-7. A jednak w kilku spotkaniach zagrał powyżej swoich możliwości, zaprezentował wielką walkę i ambicję. Tym bardziej nie potrafię zrozumieć ostatnich wyników. Nie tylko samych porażek, ale stylu gry i ogólnej rezygnacji siatkarek – wyjaśnił przyczyny dymisji w Gazecie Pomorskiej Mariusz Soja.

Torunianki rozpoczęły swoją przygodę z I ligą kobiet bardzo dobrze i nic nie zapowiadało tak drastycznych zmian. Po pięciu kolejkach zespół Budowlanych miał cztery wygrane na koncie i plasował się na wysokim piątym miejscu, z zaledwie punktem straty do lidera. Problemy zaczęły się w dziewiątej kolejce, kiedy to toruńska ekipa przegrała z Wisłą Kraków. Ta porażka rozpoczęła serię dziewięciu przegranych z rzędu. W wyniku takiej postawy zespół Budowlani Toruń obecnie plasują się na dziewiątym miejscu i na pięć kolejek do końca fazy zasadniczej do ósemki, gwarantującej pozostanie w rozgrywkach pierwszoligowych, tracą sześć punktów.

W meczu ze Spartą Warszawa torunianki poprowadzi jeszcze duet Soja-Wawrzyn. Prezes Hausman chce, by szkoleniowcy do końca sezonu poprowadzili drużynę. – W tej chwili ważniejsze dla nas są przygotowania do rundy play-out. Dlatego temat zmiany na stanowisku trenera na pewno nie powróci do końca sezonu, bez względu na wyniki najbliższych spotkań – poinformował prezes klubu, Jarosław Hausman.źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved