Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > PTPS Piła i Kaniasiatka Gostyń najlepsze w Wielkopolsce

PTPS Piła i Kaniasiatka Gostyń najlepsze w Wielkopolsce

Juniorki PTPS Piła oraz juniorzy Kaniasiatki Gostyń okazali się bezkonkurencyjni w młodzieżowych mistrzostwach województwa wielkopolskiego. Pilanki ukończyły zawody bez straty seta, natomiast gostynianie w finale pokonali Naftę Piła 3:0.

W finale juniorek znalazło się aż sześć zespołów, z czego cztery dostały się do po niego po eliminacjach, a dwa miały zapewniony udział dzięki temu, iż mają w Szkole Mistrzostwa Sportowego swoje wychowanki. Drużyny podzielono na dwie grupy, których końcowa klasyfikacja przedstawiała się następująco.

3. Sparta Złotów

W meczu o piąte miejsce zmierzyły się ze sobą Energetyk Poznań i Sparta Złotów, które w swoich grupowych pojedynkach zgodnie przegrały oba spotkania. Lepsze w tej potyczce okazały się poznanianki, wygrywając w czterech setach.

W pierwszym półfinale ekipa PTPS Piła bez straty seta uporała się z ZSMS Poznań, natomiast zwyciężczynie grupy B, UKS Środa Wielkopolska, uległy 1:3 gospodyniom zawodów, Amberowi Kalisz.

W meczu o trzecie miejsce, którego stawką był udział w 1/8 finału mistrzostw Polski, juniorki ZSMS Poznań wygrały 3:0 z UKS Środa Wielkopolska, czym zrewanżowały się za grupową porażkę 2:3.

W pojedynku decydującym o mistrzostwie województwa wielkopolskiego siatkarki PTPS Piła zwyciężyły Amber Kalisz 3:0.

O mistrzostwo Wielkopolski juniorzy rywalizowali w Gostyniu, gdzie tamtejsza Kaniasiatka gościła ekipy Progressu Września, Nafty Piła i AZS UAM Rataje FKS Poznań.

Zawody juniorów, podobnie jak juniorek, trwały trzy dni. Na inaugurację Kaniasiatka pokonała Progress Września 3:0, a Nafta Piła w takim samym stosunku uporała się z AZS UAM Rataje FKS Poznań.

W drugim dniu zawodów zarówno gostynianie, jak i siatkarze z Piły wygrali swoje spotkania i to bezpośredni mecz obu tych drużyn miał zadecydować o mistrzostwie województwa. Wcześniej jednak w pojedynku o brąz AZS UAM Rataje FKS Poznań pokonał Progress Września 3:0.

W najważniejszym spotkaniu całego turnieju gospodarze zawodów nadspodziewanie łatwo wygrali 3:0 z Naftą Piła i to Kaniasiatka Gostyń została mistrzem województwa wielkopolskiego w kategorii juniorów.