Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Michał Żurek: Wszystko jest w naszych rękach

Michał Żurek: Wszystko jest w naszych rękach

fot. Tomasz Tadrała

W przedostatniej kolejce PlusLigi Indykpol AZS Olsztyn wygrał z Lotosem Treflem Gdańsk i zachował szanse na awans do fazy play-off. - Mamy wszystko w swoich rękach i myślimy już o meczu z Delectą Bydgoszcz - powiedział libero olsztynian Michał Żurek, MVP meczu.

Ważne zwycięstwo i statuetka MVP. Wykonaliście plan w stu procentach.

Michał Żurek:Ta statuetka to tylko dodatek. Ważne, że udało nam się wygrać taki nerwowy mecz. Dzięki temu mamy wszystko w swoich rękach i myślimy już o meczu z Delectą Bydgoszcz.

Który element zaważył o waszej wygranej? Nie mamy jeszcze statystyk, ale wizualnie dobrze prezentowaliście się w bloku.Tak, na pewno pomogliśmy sobie blokiem. Generalnie rozmawialiśmy na czasach i na tym się skupialiśmy, żeby za każdym razem grać z głową. Nawet jeśli oddajemy im piłkę, to mamy zagrać dobrze blokiem i obroną, bo wtedy wygrywamy akcje. Nie popełnialiśmy własnych błędów, graliśmy dobrze i spokojnie, a to przyniosło efekty.

Wskoczyliście na dobre tory, ale może okazać się, że troszeczkę za późno…

Znowu rozmawiamy o tym, jaką mamy drużynę. A wydaje mi się, że mamy nadal młody zespół, więc czas jest po naszej stronie. Takie nerwowe mecze w pierwszej połowie sezonu przegrywaliśmy. Teraz widać, że idziemy w dobrym kierunku i mimo kilku nokautów podnieśliśmy się i to my teraz nokautujemy.

Jak wyobrażasz sobie spotkanie z Delectą Bydgoszcz?

Nie mam pojęcia jak będzie ono wyglądać. Wiem tylko, że bardzo spokojnie pracowaliśmy. Wiedzieliśmy, że mamy ważne mecze i skupialiśmy się na tym, żeby dobrze grać. Mam nadzieję, że podobnie jak w tym spotkaniu, tak i w spotkaniu z Bydgoszczą będzie to wszystko dobrze wyglądać. Gramy z liderem, z jednym z faworytów ligi, ale wszystko jest w naszych rękach.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved