Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Maciej Kosmol: Staraliśmy się dać z siebie jak najwięcej

Maciej Kosmol: Staraliśmy się dać z siebie jak najwięcej

- Będziemy walczyli do końca, próbując uciec z tego czwartego miejsca - mówił po wygranej w Łodzi trener Trefla Sopot, Adam Grabowski. - Momentami dotrzymywaliśmy rywalkom kroku, ale to przecież mistrz Polski - przyznał trener Maciej Kosmol.

Cieszymy się z wygranej za trzy punkty, ale jest nam żal tego pierwszego przegranego seta. Obudziłyśmy się trochę za późno i zaczęliśmy walczyć dopiero w połowie tej partii. Takie rzeczy nie powinny nam się przytrafiać, powinnyśmy grać od początku w każdym spotkaniu – mówiła po meczu w Łodzi kapitan mistrzów Polski, Izabela Bełcik.Dzięki Bogu wygrałyśmy trzy kolejne sety, chociaż nasza gra nie była rewelacyjna. W naszej grze jest jeszcze zbyt dużo chaosu, zbyt wiele błędów, musimy to wszystko poukładać przed kolejnym spotkaniami – dodała rozgrywająca Atomu Trefla Sopot.

Zainteresowani wiedzą, że wygrana w Łodzi 3:0 dawałaby nam trzecie miejsce w tabeli, więc założyliśmy walkę tu od początku do końca. Niestety, przegrany pierwszy set nam to uniemożliwił – stwierdził trener Adam Grabowski. Popełnialiśmy zbyt dużo błędów własnych, byliśmy niedokładni… Przed nami jeszcze ostatnia kolejka, będziemy walczyli do końca, próbując uciec z tego czwartego miejsca. Do końca jednak nie będzie to już zależało tylko od nas – mówił trener sopocianek.

W łódzkiej ekipie mimo porażki nie było wielkiego smutku. – Ten mecz niewiele zmieniał jeśli chodzi o nasze miejsce w tabeli. Chciałyśmy jednak pokazać, że jesteśmy zespołem ambitnym, mimo że mecz nie miał zbyt dużego znaczenia, chciałyśmy go wygrać. Zagrałyśmy przyzwoicie i naprawdę niewiele zabrakło, by losy tego meczu rozstrzygał tie-break. Przed nami jeszcze mecz w Muszynie, a potem przygotowywać będziemy się do play-off. Nie myślimy jednak, z kim tam się zmierzymy. Z kimkolwiek nie zagramy, będziemy walczyły o zwycięstwo – mówiła kapitan Budowlanych, Sylwia Pycia.

Sopocianki grały dziś rewelacyjnie w obronie, to wielokrotnie podcinało nam skrzydła – chwalił rywalki trener łódzkiej drużyny, Maciej Kosmol.Przy wielu naszych atakach widzieliśmy już piłkę w parkiecie, ta jednak albo do nas wracała, albo rywalki wyprowadzały skuteczny kontratak. Trefl dobrze grał również blokiem, wielokrotnie nasze ataki były zatrzymywane nawet na pojedynczym bloku. Staraliśmy się dać z siebie jak najwięcej i mecz chyba mógł się podobać. Momentami dotrzymywaliśmy rywalkom kroku, a to przecież aktualny mistrz Polski. Teraz już musimy zapomnieć o tym spotkaniu, przed nami kolejne z bardzo mocnym przeciwnikiem i na nim teraz musimy się skupić – dodał szkoleniowiec Budowlanych. Pytany o słabszą formę Magdaleny Piątek, która została w pewnym momencie zmieniona, trener Kosmol zwrócił uwagę na wyrównany skład swojej drużyny. – Każda z moich zawodniczek ma prawo mieć słabszy dzień, dziś taki przytrafił się Magdzie. Nie wymagajmy od nikogo, żeby cały czas grał na najwyższym poziomie. Weszła za nią Katarzyna Bryda i zastępowała ją bardzo dobrze. Świadczy to o tym, że chociaż nie mamy tak jak Trefl liderki zespołu, to jednak mam do dyspozycji dwanaście zawodniczek i każda z nich może odegrać swoją rolę na boisku – przyznał Maciej Kosmol.