Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Brązowa ekipa z Londynu się rozpadła

Brązowa ekipa z Londynu się rozpadła

fot. archiwum

Niespełna miesiąc temu pisaliśmy o końcu współpracy złotych medalistów olimpijskich Juliusa Brinka i Jonasa Reckermanna. Na podobny krok zdecydowali się również zdobywcy trzeciego miejsca, Łotysze Martins Plawins i Janis Smedins.

27-letni Martins Plawins zagra w duecie z Janisem Pedą. To jego rówieśnik, który nie ma jednak doświadczenia w zawodach na międzynarodowym poziomie, bowiem przez całą karierę związany był z siatkówką w jej klasycznym, halowym wydaniu. W latach 2009-2011 występował we włoskim Cuneo, natomiast ostatnie dwa sezony spędził w ekipie Palavolo Loreto, występującej w Serie A2. Jedynym jego dotychczasowym osiągnięciem w siatkówce plażowej było piąte miejsce na mistrzostwach świata do lat 21 wywalczone w 2003 roku we francuskim Saint Quay Poutrieux.

Nowym partnerem Janisa Smedinsa natomiast będzie znany sympatykom siatkówki plażowej w Polsce Aleksandrs Samoilows, który na igrzyskach olimpijskich w Londynie grał w duecie z Ruslansem Sorokinsem i w fazie grupowej pokonał naszych reprezentantów Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla 2:1. Warto zaznaczyć, że Samoilows występował już wcześniej w duecie z dotychczasowym partnerem Smedinsia. Para Samoilows/Plawins w latach 2004/2008 nie należała jednak do światowej czołówki. Ich największym osiągnięciem było dziewiąte miejsce na igrzyskach olimpijskich w Pekinie, a także trzykrotnie piąte miejsca w zawodach World Tour.

Zakończenie współpracy Plawinsa i Smedinsa kończy pewną epokę. Obaj zawodnicy zaczęli grać ze sobą w roku poolimpijskim 2009, a ostatnie 12 miesięcy było najlepsze w ich karierze. W 12 występach tylko cztery razy nie znaleźli się w czołowej dziesiątce. Po wywalczeniu brązowego medalu w Londynie, wygrali turniej Wielkiego Szlema w Starych Jabłonkach, co było bardzo przyjemnym akcentem na zakończenie wspólnych występów.W swoim kraju Plawins i Smedins błyskawicznie stali się niezwykle popularni. Dostali zaproszenie od prezydenta Andrisa Berzinsa i zaczęli się pojawiać w łotewskich mediach. Na lotnisku w Rydze zostali bardzo ciepło przyjęci, a w rytualnym przejeździe ulicami miasta na ich cześć wiwatowały tłumy kibiców.

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-05

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved