Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Turcja M: Kolejka tie-breaków, wygrana Sivasu i Arkasu

Turcja M: Kolejka tie-breaków, wygrana Sivasu i Arkasu

Tylko dwa spotkania w 15. kolejce tureckiej ekstraklasy nie zakończyły się tie-breakiem. Ze zwycięstwa mógł cieszyć się Marcel Gromadowski, który spotkania z Çankaya Bld. Ankara nie rozpoczął w szóstce. Wygrał też Arkas Izmir, rywal ZAKSY w LM.

Wicelider z Ankary nie miał większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nad ostatnim w tabeli Yenişehir Belediyesi Bursa. Halkbank musiał odrabiać straty jedynie na początku drugiego seta, ale w pełni kontrolował boiskowe wydarzenia i był zespołem lepszym w każdym elemencie. Najwięcej punktów dla podopiecznych Veselina Vukovica zdobył Emre Batur (18), natomiast liderem pokonanych okazał się Kiril, który zapunktował dziewięć razy.

Halkbank Ankara – Yenişehir Belediyesi Bursa 3:0
(25:13, 25:19, 25:19)

Z przedostatnim w tabeli Çankaya Bld. Ankara musiał się za to namęczyć zespół Marcela Gromadowskiego. Sivas przegrywał już w tym meczu 0:2, ale zdołał się podnieść i doprowadzić mecz do zwycięskiego tie-breaka. Marcel Gromadowski wchodził w pierwszych dwóch partiach jedynie na zmiany, ale od trzeciego seta został na boisku. W sumie zdobył dziewięć punktów, siedem z nich po udanym ataku, notując w tym elemencie 41% skuteczności, a pozostałe dwa były efektem asów serwisowych. Najwięcej punktów dla 4 Eylül Belediyesi zdobył Firat (18) natomiast dla zespołu z Ankary nieoceniony po raz kolejny okazał się Jekic, ale jego 29 punktów nie pomogło w odniesieniu zwycięstwa.

4 Eylül Sivas – Çankaya Bld. Ankara 3:2
(23:25, 23:25, 25:21, 25:21, 15:11)

Wtorkowy rywal ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w Lidze Mistrzów, czyli Arkas Izmir, wciąż pozostaje w lidze tylko z jedną porażką. Fenerbahce Stambuł zdołało urwać liderowi zaledwie jednego seta. Podopieczni Glenna Hoaga byli lepsi w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła, ale wręcz przygniatającą przewagę odnieśli w bloku, wygrywając tym elementem 14:4. Liderem Arkasu był oczywiście Liberman Agamez, który przy 46% skuteczności w ataku zdobył 24 punkty. Dobrze zagrał też Brazylijczyk Joao Paulo Bravo, zdobywając 19 oczek przy 71% skuteczności. Fenerbahce zaś nie pomogła znakomita gra i 30 punktów Ivana Miljkovica.

Fenerbahçe Stambuł – Arkas Izmir 1:3
(19:25, 25:21, 21:25, 21:25)

Niespodziewanie zacięte było spotkanie Ziraatu Ankara z Galatasaray Stambuł, gdzie wydawało się, że podopieczni Dragana Nesica powinni z niżej notowanym rywalem zgarnąć komplet punktów. Można powiedzieć, że była to prawdziwa siatkarska wojna. Rzadko kiedy którejś z drużyn udawało się osiągnąć przewagę wyższą niż dwa punkty, ostatecznie jednak w tie-breaku to faworyci przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Można powiedzieć, że o losach spotkania zdecydowały detale. Najwięcej punktowali Tomisław Cosković i Władymir Nikołow (odpowiednio 29 i 25 oczek). Dla podopiecznych Vitala Heynena 30 punktów zdobył Gokgoz.

Ziraat Ankara – Galatasaray Stambuł 2:3
(23:25, 28:26, 27:29, 25:23)

Wygrana TED Kolejliler Ankara nad nieco wyżej notowanym Gümüşhane Torul Gençlik jest na pewno małą niespodzianką. Było to jednak kolejne zacięte spotkanie w tej kolejce, jedynie w czwartym secie dominacja jednego z zespołów była wyższa, ale w przeciągu całego meczu żaden z zespołów nie osiągnął znacznej przewagi w konkretnym elemencie. Torul przegrywał już w tym meczu 0:2, zdołał jednak doprowadzić do tie-breaka, ale w nim szalę zwycięstwa na swoją korzyć przechylili przyjezdni. Dla zwycięzców najwięcej punktów zdobyli Armin Mustedanovic i Dusharme (odpowiednio 20 i 19), liderem gospodarzy okazał się zaś Levent.

TED Kolejliler Ankara – Gümüşhane Torul Gençlik 3:2
(25:23, 25:22, 22:25, 17:25, 18:16)

Tie-break rozstrzygnął też spotkanie BBSK Stambuł z Maliye Milli Piyango Ankara. Walka trwała w nim jednak tylko przez pierwsze trzy sety. Zespół ze Stambułu, przegrywając 2:1, wrzucił potem wyższy bieg i spokojnie kontrolował boiskowe wydarzenia, w tie-breaku wręcz miażdżąc rywala. BBSK mimo oporu ze strony rywala okazało się lepsze niemal w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Najwięcej punktów dla zespołu ze Stambułu zdobył Brook Billings (25) natomiast po przeciwnej stronie siatki liderem był Nikola Gjorgiew, punktując 21 razy.

BBSK Stambuł – M. Milli Piyango Ankara 3:2
(22:25, 25:21, 20:25, 25:16, 15:3)

Wyniki 15. kolejki oraz tabela tureckiej ekstraklasy.