Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: Sopocianki wywożą trzy punkty z Łodzi

ORLEN Liga: Sopocianki wywożą trzy punkty z Łodzi

fot. CEV

Tylko jednego seta zdołały urwać mistrzyniom Polski zawodniczki Budowlanych Łódź. Dzięki temu podopieczne Adama Grabowskiego na kolejkę przed końcem rundy zasadniczej zachowują szansę na wyższe miejsce w tabeli.

Spotkanie lepiej rozpoczęły sopocianki (2:0), jednak po dobrej serii zagrywek ze strony Courtney Thompson to Budowlane prowadziły na pierwszej przerwie technicznej różnicą dwóch punktów (8:6). Potem dla miejscowych było już tylko lepiej. Słabo radziła sobie Anna Podolec, nieskuteczna w ataku była liderka mistrzyń Polski, Rachel Rourke (zaledwie 10 procent skuteczności), a do tego „atomówki” popełniały od groma błędów. W efekcie zrobiło się 19:12 dla łodzianek. – Leją nas, że aż wióry idą! – krzyczał do swoich podopiecznych na czasie Adam Grabowski, szkoleniowiec mistrzyń Polski. Wprawdzie w końcówce sopocianki odrobiły cztery oczka (18:21, 19:22), ale na więcej same sobie nie pozwoliły, bowiem ataki psuły najpierw Julia Szeluchina (24:20), a potem Klaudia Kaczorowska, która weszła w miejsce Podolec.

Początek drugiego seta bliźniaczo przypominał premierową odsłonę. Dzięki silnej zagrywce Rourke „atomówki” odskoczyły na cztery punkty (4:0). Budowlane wprawdzie szybko wyrównały, ale zarówno na pierwszej (8:6), jak i drugiej przerwie technicznej (16:14) dwoma oczkami prowadziły przyjezdne. W końcówce podopieczne Macieja Kosmola kompletnie stanęły, nie nawiązując walki z mistrzyniami Polski. Ostoja łodzianek w grze defensywnej, Agata Durajczyk, została dwukrotnie ustrzelona przez zagrywkę Justyny Łukasik (22:17, 23:17), co w połączeniu ze skuteczną grą Eriki Coimbry na lewym skrzydle przyniosło pewne zwycięstwo podopiecznym Adama Grabowskiego w drugim secie.

Trzecia partia miała niezwykły przebieg, bowiem dzięki serii dobrych zagrywek Rourke sopocianki prowadziły na pierwszej przerwie technicznej (8:6). – Pracujmy zagrywką. Zniwelujemy wtedy opcje i popracujemy blokiem i obroną – instruował łodzianki trener Maciej Kosmol. Rady szkoleniowca Budowlanych podziałały, bowiem chwilę później 15:11 wygrywały gospodynie. Ich radość nie trwała jednak długo. Ataki Coimbry, Kaczorowskiej oraz błędy własne miejscowych sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się rezultat 16:16. Od tego momentu trwała walka punkt za punkt, a wszystko rozstrzygnęło się przy stanie 21:21. Wówczas skutecznie ze środka zbiła Szeluchina, a chwilę później na blok sopocianek nadziały się Dorota Ściurka i Katarzyna Bryda, natomiast seta asem serwisowym zakończyła wspomniana przed chwilą środkowa mistrzyń Polski.Łodzianki wyraźnie podłamały się po przegranej końcówce trzeciej odsłony, bowiem czwartą cześć gry zaczęły od siedmiopuktowej straty (2:9), gdyż nie mogły przebić się przez blok „atomówek”. Trener Maciej Kosmol zaczął ratować się zmianami. Na boisku pojawiły się Marta Wójcik oraz Aleksandra Kruk i powoli zaczęło to przynosić rezultaty, bowiem przewaga sopocianek topniała w oczach (16:17). Kiedy Bryda najpierw punktowała na prawym skrzydle, a chwilę później ustrzeliła swoją zagrywką Kaczorowską, zrobiło się 23:22 dla Budowlanych i wydawało się, że tie-break wisi w powietrzu. Wtedy jednak w roli głównej wystąpiła niemrawa przez całe spotkanie Rourke, dzięki której „atomówki” najpierw wyszły na prowadzenie (24:23), a chwilę potem postawiły przysłowiową kropkę nad i (27:25).

Budowlani Łódź – Atom Trefl Sopot 1:3
(25:21, 18:25, 21:25, 25:27)

Składy drużyn:
Budowlani: Golec (6), Thompson (5), Mikołajewska (9), Pycia (11), Piątek (8), Ściurka (15), Durajczyk (libero) oraz Bryda (13), Wójcik (2) i Kruk (1)
Atom Trefl: Rurke (15), Coimbra (16), Szeluchina (11), Wilk (2), Podolec, Łukasik (13), Zenik (libero) oraz Kaczorowska (11), Kwiatkowska, Bełcik (2), Cabrera (2) i Kuziak (libero)

Zobacz również:
Wyniki 17. kolejki oraz tabela ORLEN Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved