Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Biedziak: Muszynianka pokazała jak się gra w siatkówkę

Marta Biedziak: Muszynianka pokazała jak się gra w siatkówkę

fot. archiwum

W meczu 17. kolejki ORLEN Ligi siatkarki Pałacu Bydgoszcz łatwo uległy wicemistrzyniom Polski. - Nie ma się co oszukiwać, ten zespół ma na pewno inne cele - podkreśliła młoda rozgrywająca bydgoskiej drużyny, Marta Biedziak.

To spotkanie chyba po prostu musiało się odbyć – wy już wcześniej zapewniłyście sobie co najmniej ósme miejsce w tabeli, natomiast wasze przeciwniczki po dwóch setach były pewne rozpoczęcia gry w fazie play-off z pozycji lidera.

Marta Biedziak:Nie ma się co oszukiwać, ten zespół ma na pewno inne cele niż my. My biłyśmy się o to, by znaleźć się w play-off, one walczyły żeby mieć fotel lidera, co bez wątpienia ułatwi im dalsze rozgrywki. Ten mecz z naszej strony był słaby, a dziewczyny z Muszyny pokazały jak się gra w siatkówkę. Na pewno dla nas jest to jakaś lekcja.

Czy w tym momencie głównym celem Pałacu Bydgoszcz staje się ogrywanie najmłodszych siatkarek?– Sądzę, że trener myśli też o tym, żeby dawać szanse dziewczynom młodszym. Skład stał się młodszy: w poprzednim meczu szóstka miała dwadzieścia jeden lat, w tym spotkaniu liczyła ich chyba jeszcze mniej, bo na parkiet weszła Paulina (Głaz – przyp. red.), która jest w klasie maturalnej. Myślę, że to będzie owocowało na przyszłość.

W każdym z setów pojedynku z Muszyną traciłyście co prawda już od początku dwa, trzy oczka do rywalek, ale później ich przewaga stawała się coraz większa. To było konsekwencją waszych błędów?

– Uważam, że w tym meczu przyjęcie nie pozwoliło nam grać takiej siatkówki, jaką byśmy chciały. Staramy się grać szybko, a to umożliwia tylko dokładne przyjęcie. W spotkaniu z Muszyną ciężko nam się grało i te założenia taktyczne, jakie miałyśmy, nie do końca nam się sprawdziły.

Stoicie jeszcze przed szansą na zajęcie siódmego miejsca, będziecie się starały je wywalczyć?

– Oczywiście, że tak. Postaramy się jak najlepiej zaprezentować w Dąbrowie Górniczej. Dąbrowa to jest na pewno bardzo mocny przeciwnik. Nie będzie łatwo, ale postaramy się zagrać lepsze spotkanie niż to w Bydgoszczy i może uda się nam ugrać jakieś punkty.

Przed najbliższym meczem musicie przede wszystkim popracować nad przyjęciem?

– Na ten moment tak, bo w meczu z Muszynianką to był według mnie element, który nie pozwolił nam grać tego, co byśmy chciały. Ale na pewno każdy element trzeba poprawić.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved