Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > E. Dziękiewicz: Najważniejsze jest utrzymanie pierwszego miejsca

E. Dziękiewicz: Najważniejsze jest utrzymanie pierwszego miejsca

fot. archiwum

Pewne zwycięstwo nad bydgoskim Pałacem umocniło Muszyniankę na pozycji lidera tabeli ORLEN Ligi. - Wygrywanie jest ważne, bo buduje pewność w zespole - zaznaczyła środkowa wicemistrzyń Polski, Eleonora Dziękiewicz.

Wygraną w Bydgoszczy przedłużyłyście serię o dwunaste już zwycięstwo. Taka passa przed play-off to dobry zwiastun?

Eleonora Dziękiewicz: Oczywiście, że tak. Najważniejsze jest utrzymanie pierwszego miejsca, co już sobie zapewniłyśmy tym meczem. Wiadomo, że istotne jest wygrywanie, bo ono zawsze buduje pewność w zespole. Czujemy się dobrze, co zresztą widać na boisku.

Spotkanie z Pałacem zakończyłyście w trzech setach, nie tracąc zbyt wiele sił. Czy w tym meczu wasza strategia polegała na grze jedną szóstką, niemalże bez zmian?– Tak naprawdę to chcemy robić jak najmniej błędów w każdym meczu. Wydaje mi się, że w tym spotkaniu nam się to udało, byłyśmy od początku do końca skoncentrowane, zresztą prowadzenie w każdym secie sięgało nawet dziesięciu punktów. Myślę, że to najistotniejsze.

Mówi się, że na takie mecze, w których zespół jest murowanym faworytem, bardzo ciężko przychodzi mu się skoncentrować. Wy chyba nie miałyście z tym trudności w Bydgoszczy?

– Nie, nie miałyśmy. Trzy dni wcześniej przeżyłyśmy może nie podobne spotkanie, ale także mecz z trochę słabszym przeciwnikiem i rzeczywiście był to trudny pojedynek, miałyśmy w nim kłopoty z koncentracją. W spotkaniu z Pałacem było już zdecydowanie lepiej. Od początku do końca to my pozostałyśmy faworytkami tego meczu.

Po drugiej stronie siatki stanęły bardzo młode siatkarki. W kontekście ich dalszego rozwoju dostrzega pani jakieś plusy tego, że mają szansę grać z zespołami najwyższej klasy?

– Jak najbardziej. To młody, bardzo ambitny zespół. Te zawodniczki na pewno jeszcze przez wiele lat będą się uczyć siatkówki, ale to dobrze, że grają na takim wysokim poziomie, w ekstraklasie. Najważniejsze jest, żeby ogrywać się, będąc w tak młodym wieku.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved