Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Żaneta Rzepnikowska: Walczymy o awans

Żaneta Rzepnikowska: Walczymy o awans

fot. archiwum

Zawisza Sulechów pozostaje niepokonaną drużyną w grupie pierwszej II ligi kobiet po 15. kolejkach. Libero sulechowskiej ekipy Żaneta Rzepnikowska bez wahania przyznaje, że lubuski zespół ma chrapkę na pierwszą ligę.

Kolejne trzy punkty na waszym koncie, tym razem po zwycięstwie 3:1 nad Energetykiem Poznań. Jak oceniłabyś to spotkanie, które wbrew pozorom nie było spacerkiem?

– Chyba trochę przespałyśmy początek spotkania, stąd też ta porażka 23:25 w premierowej odsłonie. Poza tym nie grałyśmy zbyt dobrze w ofensywie. Na szczęście w porę się obudziłyśmy i kolejne sety poszły już po naszej myśli, co przełożyło się na pozytywny wynik w tym meczu. Cieszy wygrana za trzy punkty i oczywiście pozycja lidera.

Po piętnastu kolejkach Zawisza Sulechów nie zaznała jeszcze smaku porażki. Spodziewałaś się tak udanej pierwszej części sezonu 2012/2013?– W siatkówce niczego nie można się spodziewać. To gra nieprzewidywalna (szczególnie w wykonaniu kobiet) i tak naprawdę wszystko się może zdarzyć. Jestem jednak optymistką, więc wierzyłam w siłę naszego zespołu.

W czym tak naprawdę tkwi siła sulechowskiej ekipy?

– Uzupełniamy się na boisku i wzajemnie wspieramy. Naszą siłą zdecydowanie jest zespołowość.

Czasem po długiej serii zwycięstw przychodzi pewne rozprężenie. Nie obawiasz się, że nastąpi taki moment, w którym przysłowiowo stracicie czujność i złapiecie lekką zadyszkę?

– Chyba w ostatnim meczu z Jokerem Świecie trochę straciłyśmy czujność, ale na szczęście dla nas udało się wyjść na prostą i wygrać ten mecz.

Klub z Sulechowa już kilkakrotnie starał się o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Do tej pory bez sukcesów, co po części było spowodowane brakiem funduszy na grę w I lidze kobiet. Czy w tym sezonie zarząd klubu jasno określił cel dla zespołu?

– Tak, oczywiście, na rozmowach z trenerem i zarządem cel był jasno określony – walczymy o awans do I ligi.

Wszystko wskazuje na to, że zakończycie rundę zasadniczą na pozycji lidera. To bardzo korzystne, patrząc z perspektywy zbliżających się play-off.

– Oczywiście, że tak. Drużyna z pierwszego miejsca w tabeli zawsze rozpoczyna play-off na własnym parkiecie i przy swojej publiczności, a to jest na pewno bardzo korzystne dla jakości gry oraz wyniku.

Najgroźniejszym rywalem w walce o awans wydaje się być drużyna Piasta Szczecin. Patrząc jednak na tegoroczne wyniki z tą ekipą, nie ma się chyba czego obawiać?

– Zawsze jest jakaś obawa, ale ciężko pracujemy na treningach i do każdego meczu staramy się wyjść w pełni skoncentrowane. To pomaga nam w osiąganiu założonych celów. A cel jest jasny – awans do wyższej klasy rozgrywkowej. To nas mobilizuje!

Zdecydowanie trudniejsze warunki stawiał wam Joker Świecie, który również chciałby pokusić się o wygranie grupy pierwszej.

– W ostatnim meczu z Jokerem to nasze przeciwniczki miały łatwiej, ponieważ grały u siebie, a my z kolei nie wypełniałyśmy założeń taktycznych trenera. To spowodowało, że ten mecz zakończył się dopiero po tie-breaku. Cieszę się jednak, że potrafiłyśmy zachować zimną krew i ostatecznie zwyciężyć w tym spotkaniu.

Na początku stycznia wygrałyście towarzyski turniej w Warszawie z udziałem drużyn z pozostałych grup II ligi. To zwycięstwo na pewno podniosło morale twojej drużyny…

– Jesteśmy zadowolone z wygranej, niezależnie od tego z kim przychodzi nam się mierzyć. Zagrałyśmy dobry turniej, więc i morale są wyższe. Cieszymy się również, że mogłyśmy pograć z drużynami z innych grup II-ligowych, tym bardziej że były to zespoły z czołowych miejsc w tabeli.

Na koniec chciałbym, żebyś pokusiła się o ocenę poziomu rozgrywek drugoligowych. Niektóre opinie na temat tej klasy rozgrywkowej nie są zbyt przychylne.

– Każdy ma swoje zdanie na ten temat. Moje, patrząc z perspektywy czasu, jest takie, że poziom gry w II lidze zdecydowanie się podniósł. Dowodem na to może być fakt, że co drugi zespół w lidze (wliczając wszystkie grupy) chce awansować, albo ma na celu awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Poza tym coraz więcej zawodniczek, które w przeszłości występowały w ekstraklasie czy I lidze, gra obecnie w drugoligowych zespołach, a to one właśnie podnoszą poziom gry.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved