Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Wasilkowski: Za tydzień możemy mieć całkiem inne nastroje

Tomasz Wasilkowski: Za tydzień możemy mieć całkiem inne nastroje

fot. archiwum

Po porażce przed tygodniem z przedostatnim AZS UAM Poznań, w sobotę siatkarze Ślepska Suwałki odprawili z kwitkiem czwartą ekipę I ligi, Campera Wyszków. - Do niczego nas to nie prowadzi - uspokaja szkoleniowiec drużyny z Podlasia Tomasz Wasilkowski.

W pojedynku z podopiecznymi Jana Sucha siatkarze Ślepska wcale nie byli faworytami, jednak po trzech setach cieszyli się z kompletu punktów. – Z Camperem zagraliśmy dobrze zagrywką i konsekwentnie taktycznie – powiedział portalowi sport.pl Tomasz Wasilkowski.Informacje, które zgromadziliśmy odnośnie ostatnich dziesięciu meczów przeciwnika, sprawdziły się, a zawodnicy zrealizowali przedmeczowe założenia w dziewięćdziesięciu procentach. Zagraliśmy mądrze i odważnie – podkreślił trener suwałczan.

Dwie pierwsze partie podopieczni trenera Wasilkowskiego wygrali pewnie do 20 i 17. Schody zaczęły się w trzeciej części gry, w której o ostatecznym rozstrzygnięciu zadecydowała gra na przewagi. – Kamil Skrzypkowski, który grał w wyjściowym składzie, zaprezentował się bardzo dobrze. W secie trzecim miał pewien przestój, więc wprowadziłem Jakuba (Peszko – przyp. red.), który w ten sposób się odwdzięczył. To cieszy – mówił o zdobywcy decydujących punktów Tomasz Wasilkowski.

Nagrodę MVP otrzymał jednak rozgrywający Ślepska Łukasz Jurkojć.Zasłużył na nią – podkreślił w rozmowie z portalem sport.pl szkoleniowiec ekipy z Suwałk. – Trenował przez cały tydzień normalnie, oszczędziły go wreszcie urazy. Na nic nie narzekał. Naszą grą pokierował bardzo dobrze – dodał.Tomasz Wasilkowski przestrzega jednak przed popadaniem w hurraoptymizm. – Nie suszmy sobie głów, bo do niczego nas to nie doprowadzi. Mamy młodą drużynę, która gra w kratkę i jest chimeryczna. Za tydzień możemy mieć całkiem inne nastroje, tym bardziej że gramy na wyjeździe z bardzo trudnym przeciwnikiem – zaznacza przed pojedynkiem z Czarnymi Radom trener Ślepska. – Trzeba zachować dystans, nawet jeśli odniosło się zwycięstwo. Oczywiście, siatkarzy należy pochwalić po spotkaniu z Camperem za dobrą grę i dojrzałość emocjonalną, której zabrakło nam w meczu z AZS-em Poznań – zakończył rozmowę z portalem sport.pl Wasilkowski.

źródło: inf. własna, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved