Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Olsztynianie nie rezygnują z walki o play-off

PlusLiga: Olsztynianie nie rezygnują z walki o play-off

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn wygrali przed własną publicznością 3:0 z Lotosem Treflem Gdańsk. Dzięki temu podopieczni Radosława Panasa zachowali przed ostatnią serią spotkań szanse na awans do fazy play-off.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia gospodarzy po skutecznym bloku Wojciecha Ferensa (2:0). Gdańszczanie mieli ogromne problemy z kończeniem pierwszego ataku, co skrzętnie wykorzystywali olsztynianie. Podopieczni Dariusza Luksa szybko jednak opanowali początkowe nerwy i po asie serwisowym Wojciecha Kaźmierczaka wyszli na dwupunktowe prowadzenie na pierwszej przerwie technicznej (8:6). W kolejnych fragmentach seta lepiej prezentowali się gospodarze (14:12), którzy po pojedynczym bloku Piotra Haina wygrywali różnicą czterech oczek (16:12). W decydujących fragmentach seta gdańszczanie mieli trudności ze sforsowaniem bloku akademików, co skończyło się dla nich porażką 18:25.

Od początku drugiej odsłony w szeregach Trefla pojawił się Michał Kamiński, który zastąpił nieskutecznego Pawła Mikołajczaka. Pierwsze minuty pokazały, że ten set może być zdecydowanie bardziej wyrównany niż wcześniejsza odsłona (4:4). Na szczęście dla przyjezdnych poprawiła się ich skuteczność w ataku, a zbiciem w dziewiąty metr Kamiński dał swojemu zespołowi dwupunktowe prowadzenie (7:5). Dobra passa gdańszczan nie trwała jednak długo. Kolejna seria punktowych bloków i potężny atak Bartosza Krzyśka sprawiły, że miejscowi zniwelowali straty do jednego oczka (10:11). Olsztynianie kilkakrotnie mieli okazję do powiększenia przewagi, ale za każdym razem nieskutecznie atakował Krzysiek (18:18). Zmarnowane sytuacje po stronie miejscowych wyraźnie dodały wiary ekipie przyjezdnej, która po asie serwisowym Kamińskiego prowadziła 22:21. Podopieczni  Radosława Panasa szybko doprowadzili do wyrównania, a blok Piotra Gruszki dał im pierwszą piłkę setową (24:22). Po chwili gdańszczanie posłali zagrywkę w aut i wygrana olsztynian 25:23 stała się faktem.

Zwycięstwa w dwóch pierwszych setach sprawiły, że akademicy poszli za ciosem. Podopieczni Radosława Panasa byli lepsi zarówno na pierwszej, jak i drugiej przerwie technicznej (16:13). Gdy wydawało się, że miejscowi pewnie zmierzają po zwycięstwo, ich gra całkowicie się załamała. Autowe zbicie Ferensa sprawiło, że to Trefl wyszedł na prowadzenie 17:16 i o czas zmuszony był prosić szkoleniowiec gospodarzy. Przerwa przyniosła oczekiwane efekty, gdyż kolejna seria udanych bloków sprawiła, że miejscowi wyszli na czteropunktowe prowadzenie 21:17. Końcówka była już pod kontrolą zespołu z Olsztyna, który po ataku Krzyśka miał pierwszą piłkę meczową. Cały mecz zakończył błąd Mikołajczaka, który był niejako kwintesencją słabego meczu w wykonaniu atakujących Trefla Gdańsk. Olsztynianie pewnie wygrali 25:20 i w całym meczu triumfowali 3:0.

MVP meczu: Michał Żurek

Indykpol AZS Olsztyn – Lotos Trefl Gdańsk 3:0
(25:18, 25:23, 25:20)

AZS: Hernan (1), Ferens (10), Gruszka (5), Sobala (10), Hain (7), Krzysiek (20), Żurek (libero) oraz Łukasik
Trefl: Hietanen (4), Łomacz (1), Kaczmarek M. (5), Kaźmierczak (3), Mikołajczak (4), Żaliński (7), Rusek (libero) oraz Gawryszewski (1), Szczurek, Mika (4) i Kaczmarek B. (libero)