Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Maj: Złoty medal jest dla nas najważniejszy

Paulina Maj: Złoty medal jest dla nas najważniejszy

fot. archiwum

Obecny lider tabeli ORLEN Ligi bez większych problemów pokonał w Bydgoszczy miejscowy Pałac. - Nie spodziewałyśmy się łatwego meczu i bardzo solidnie się przygotowałyśmy do tego spotkania pod względem taktycznym - przyznała Paulina Maj.

Spotkanie zakończyło się po jednej godzinie i dziewięciu minutach, mam dwa pytania związane z tym. Po pierwsze: czy spodziewałyście się tak łatwego zwycięstwa? Po drugie: co zadecydowało o tak pewnej wygranej?

Paulina Maj: – Drużyna z Bydgoszczy jest bardzo walecznym zespołem, więc nie spodziewałyśmy się łatwego meczu i bardzo solidnie się przygotowałyśmy do tego spotkania pod względem taktycznym. Na parkiecie po prostu wykonałyśmy wszystko według przedmeczowych założeń i dzięki temu udało się tak pewnie wygrać.

Trzon zespołu z Bydgoszczy tworzą młode zawodniczki. Czy jako etatowa kadrowiczka widzisz w nich potencjał?Tak, naprawdę bardzo ciężko się z nimi gra. Zuzia Czyżnielewska ze swoją lewą ręką bardzo dobrze sobie radzi w ataku i każda z nich, jeśli tylko nadal będzie miała szansę gry w ekstraklasie, tak jak ma to miejsce teraz, to zyska bardzo dużo.

Przed sezonem w zespole zaszło wiele zmian personalnych, ale chyba jesteście już bardzo zgranym kolektywem, tę tezę może potwierdzić to, że mecz z Pałacem był dwunastą wygraną z rzędu…

Rzeczywiście, nasza gra z meczu na mecz wygląda coraz lepiej i coraz lepiej się rozumiemy, coraz mniej jest między nami niedomówień i błędów. Wygląda to w tym momencie bardzo dobrze i mam nadzieję, że tak właśnie zostanie.

Jesteście dość mocno obciążone, jeśli chodzi o ilość spotkań, a w najbliższym czasie może być jeszcze trudniej ze względu na Puchar Polski. Czy już zmęczenie w związku z tym, czy może szeroka ławka Muszynianki jest w stanie złagodzić wcześniej wspomniane obciążenie?

Na pewno każda zawodniczka w naszym składzie jest bardzo wartościową siatkarką i dlatego każda z nas wie, że może liczyć na zmianę i na to, że wchodząca za nią koleżanka zagra bardzo dobrze. Nie da się ukryć, że jesteśmy już trochę zmęczone, ale jesteśmy już do tego przyzwyczajone.

Po tym spotkaniu pozycja lidera po fazie zasadniczej jest już niezagrożona. W kim upatrujecie największego rywala w dalszej części sezonu ligowego?

Chcemy zdobyć złoty medal i to jest dla nas najważniejsze, a kogo po drodze spotkamy, to już sprawa drugorzędna.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved