Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jochen Schöps: Żadnej drużyny nie możemy się obawiać

Jochen Schöps: Żadnej drużyny nie możemy się obawiać

fot. archiwum

- Wydaje mi się, że lepiej punktowaliśmy blokiem. Dodatkowo rywale psuli więcej zagrywek - Jochen Schöps uważa, że te elementy  pomogły odnieść zwycięstwo Resovii Rzeszów nad Politechniką Warszawską 3:1.

Dałeś bardzo dobrą zmianę, dostałeś nagrodę MVP, czy to oznacza, że z twoim zdrowiem jest już wszystko w porządku?

Jochen Schöps: – Jest lepiej. Dziś wszystko funkcjonowało tak, jak należy, aczkolwiek nie jestem jeszcze w pełni zdrowy. Ćwiczę jednak dużo, mam zabiegi fizjoterapeutyczne, wzmacniające i rozciągające i jestem szczęśliwy, że w tym meczu mogłem pomóc drużynie.

To wasze drugie zwycięstwo nad Politechniką w tym sezonie. Co w twojej opinii tym razem zadecydowało o waszym zwycięstwie?Nie widziałem statystyk, ale wydaje mi się, że lepiej punktowaliśmy blokiem. Dodatkowo rywale psuli więcej zagrywek, oddając nam łatwo punkty. W mojej ocenie to te dwa elementy zrobiły różnicę na naszą korzyść.

Lukas Tichacek stwierdził, że gracie źle i każda wygrana powinna przynosić wam radość. Czy to zwycięstwo nad AZS-em sprawiło, że czujecie się pewniejsi siebie po Pucharze Polski?

– Oczywiście. Po Pucharze Polski, przez kolejny jeden czy dwa dni, każdy z nas był zawiedziony, rozczarowany, ponieważ mieliśmy przed sobą dużą szansę, której nie wykorzystaliśmy. Niedzielna noc i poniedziałek dla nikogo z nas nie były łatwe, ale we wtorek wykonaliśmy dobrą pracę. Zebraliśmy się razem, znów stworzyliśmy drużynę. Z pewnością wyciągniemy lekcję z tej porażki, będziemy uczyć się na własnych błędach i dalej trenować, postaramy się być agresywni w swojej grze, zwłaszcza że Puchar Polski jest już za nami i nic w tej kwestii nie zmienimy. Teraz gramy w PlusLidze, to nasz ostatni cel i na nim w pełni się koncentrujemy – w tych rozgrywkach wszystko jeszcze jest możliwe.

Prócz pierwszego seta, w waszej grze było widać mnóstwo determinacji. Dodatkowo każdy punkt przynosił wam wiele radości.

– Tak, oczywiście, że byliśmy zdeterminowani. To był ważny mecz, który chcieliśmy wygrać za trzy punkty. A to nie było łatwe zadanie, trudno nam się grało z Politechniką, zwłaszcza w trzecim secie dzieliło nas niewiele od przegranej. Tym bardziej bardzo, bardzo się cieszę, że zdołaliśmy odwrócić losy tej partii na swoją korzyść. To dla nas było też swego rodzaju przełamaniem pod kątem mentalnym. Warszawianie zaś mieli swoje problemy, źle zaczęli trzeciego seta… To jednak nie jest ważne, ja cieszę się z tego, że byliśmy w stanie odwrócić losy drugiego seta i wygrać go.

Za tydzień zagracie z Treflem. Z pewnością będziecie chcieli wygrać także i to spotkanie, tym bardziej że wciąż jeszcze macie matematyczne szanse na awans na wyższą pozycję przed play-off.

– Nie jestem zwolennikiem liczenia punktów, spoglądania w tabelę i na to, z kim zagramy w ćwierćfinałach. Dla mnie to nie ma znaczenia. Mecz z Treflem jest dla nas ważny, będziemy chcieli wygrać za trzy punkty. Będzie to istotne spotkanie zwłaszcza pod tym kątem, żebyśmy mogli zagrać swoją grę, abyśmy złapali właściwy rytm. To będzie ostatni, powiedzmy, test przed play-off i zwyczajnie będziemy chcieli zobaczyć, w którym miejscu się znajdujemy jako drużyna i być gotowi na tę ostatnią część sezonu.

Czyli nie zwracacie uwagi na to, z kim spotkacie się w play-off? Bo na tę chwilę waszym rywalem będzie Skra.

– Tak, wiem, że obecnie wygląda to tak, że my jesteśmy czwarci, Skra jest piąta, zatem zagramy razem. Ja jednak jestem zdania, że jeśli chcemy być najlepsi w lidze, musimy grać dobrze przeciwko każdej drużynie i żadnej nie wolno nam się obawiać. Oczywiście, w zeszłym roku była wielka rywalizacja pomiędzy Resovią i Skrą, ale uważam, że ani my nie powinniśmy bać się ich, ani oni nas. To będą normalne mecze i drużyna, która lepiej spisze się w ćwierćfinałach, awansuje dalej. Jedyne, co powinniśmy zrobić, to odpowiednio przygotować się do spotkań ćwierćfinałowych, a żeby to zrobić, musimy wciąż trenować i zagrać dobry mecz przeciwko Treflowi.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved