Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: MOS Wola awansował na 6. miejsce w tabeli

II liga M: MOS Wola awansował na 6. miejsce w tabeli

fot. archiwum

Siatkarze MOS Wola odnieśli drugie zwycięstwo w tym sezonie nad zespołem Centrum Augustów. Tym razem stołeczni gracze pokonali rywali 3:1, inkasując trzy cenne punkty, dzięki którym awansowali na 6. pozycję w tabeli, kosztem graczy z Suwalszczyzny.

Spotkanie warszawian z augustowianami rozpoczęło się od wyrównanej walki punkt za punkt, która trwała aż do stanu 6:6. Wtedy to najpierw kapitan przyjezdnych, Mariusz Szlejter, popisał się udanym zbiciem, a następnie Paweł Harabujda posłał miejscowym asa serwisowego, dzięki czemu jego ekipa prowadziła 8:6. Warszawianom udało się jeszcze zbliżyć na oczko to przeciwników, lecz w kolejnych akcjach popełnili kilka niewymuszonych błędów własnych, tracąc tym samym kontakt punktowy do zawodników z Suwalszczyzny (8:13). Gdy zaś w polu zagrywki stanął Kamil Starzewski, przewaga podopiecznych Tomasza Wiszyńskiego nad stołecznymi wzrosła aż do dziewięciu oczek (19:10). Trener Krzysztof Wójcik próbował jeszcze ratować sytuację zmianami, wprowadzając na parkiet Tomasza Dmowskiego i Adama Sobolewskiego, lecz było już zbyt późno i jego zespół przegrał tę odsłonę różnicą aż jedenastu punktów, 14:25.

Gospodarze meczu, mimo bolesnej porażki w inauguracyjnej odsłonie potyczki, nie zwiesili głów i na kolejną wyszli mocno skoncentrowani i pewni swego, a po dwubloku Urbańskiego i Mateusza Kańczoka na Wojciechu Iwanowiczu prowadzili 4:2. W kolejnych akcjach jednakże w ich grę wkradło się kilka błędów, dzięki czemu miejscowi doprowadzili do remisu po 6, lecz dość szybko, dzięki blokom Rafała Obermelera oraz skutecznym atakom Tomasza Urbańskiego i Piotra Cichockiego, ponownie objęli prowadzenie (14:10). Siatkarze z województwa podlaskiego nie zamierzali się jednak poddawać i choć przegrywali już 17:23, w czym duża zasługa stołecznych skrzydłowych, dzielnie walczyli o odrobienie strat. Częściowo im się to udało, w dużej mierze za sprawą błędów w ataku gospodarzy, lecz ostatnie słowo należało do Tomasza Urbańskiego, który udanym zbiciem ustalił wynik spotkania na 25:21.

Trzecia odsłona spotkania rozpoczęła się od wymiany ciosów atakujących obu drużyn: Pawła Sęka po jednej i Wojciecha Iwanowicza po drugiej stronie siatki. Co prawda nieco lepiej tego seta otworzyli goście, lecz znakomite bloki Mateusza Kańczoka pozwoliły gospodarzom zniwelować straty (7:4). Kilka chwil później zaś najpierw Tomasz Urbański, a później Jakub Skwarek doskonale spisywali się za linią dziewiątego metra, popisując się punktowymi zagrywkami (14:10), wobec których przyjezdni byli całkowicie bezradni. Sytuację starał się jeszcze ratować Mariusz Szlejter, lecz na niewiele się to zdało, bowiem jego koledzy z drużyny popełniali błąd za błędem, a najlepszym podsumowaniem ich gry był autowy atak Kamila Starzewskiego, który zakończył seta wynikiem 18:25.Niesieni na fali zwycięstwa wolanie dobrze otworzyli także czwartą i, jak się później okazało, ostatnią partię meczu. Po dwóch dobrych atakach Pawła Sęka prowadzili już 3:1, a kilka akcji później rozgrywający gospodarzy, Jakub Skwarek, popisał się skuteczną kiwką (9:5). W tej części spotkania augustowianie punkty zdobywali głównie po błędach podopiecznych Krzysztofa Wójcika, lecz ci, będąc bardzo pewnymi siebie, popełniali ich niewiele i co więcej, Paweł Sęk, Tomasz Urbański czy Piotr Cichocki doskonale radzili sobie w ataku, zaś Rafał Obermeler wraz z Mateuszem Kańczokiem punktowali blokiem (15:6). Zrezygnowani gracze z Podlasia, mimo chęci, nie zdołali nawiązać już walki, a jedynie oddawali rywalom punkty, myląc się bądź to w ataku, bądź na zagrywce (9:20). Kropkę nad „i” w secie i całym meczu postawił Tomasz Urbański, popisując się mocną zagrywką (25:13).

MOS Wola Warszawa – Centrum Augustów 3:1
(14:25, 25:21, 25:18, 25:13)

Składy zespołów:
MOS: Sęk, Skwarek, Cichocki, Urbański, Obermeler, Kańczok, Linka (libero) oraz Dmowski, Sobolewski, Osiecki, Monkiewicz i Turkot

Centrum: Szlejter, Gołębski, Iwanowicz, Starszewski, Haraburda, Bernatowicz, Poniatowski (libero) oraz Ostaszewski, Stankiewicz, Magnuszewski i Ignaciuk

Zobacz również:
Wyniki 15. kolejki oraz tabela 3. grupy II ligi mężczyzn

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved