Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Porażka Silesii Volley w Murowanej Goślinie

I liga K: Porażka Silesii Volley w Murowanej Goślinie

Nieoczekiwanie zakończył się pojedynek 17. kolejki I ligi kobiet, w którym siódmy Piecobiogaz Murowana Goślina podejmował trzecią Silesię Volley MOSiR Mysłowice/Chorzów. Miejscowe mimo prowadzenia 2:0 oddały inicjatywę i omal nie przegrały w tie-breaku.

Zawodniczki Silesii Volley MOSiR Mysłowice/Chorzów przyjechały do Murowanej Gośliny osłabione brakiem Dominiki Najmrockiej. Brak liderki silesianek sprawił, że Sebastian Michalak zdecydował się przed meczem na roszady w składzie. Po przekątnej z rozgrywającą zagrała w wyjściowym składzie Patrycja Ząbek, natomiast na pozycji przyjmującej pojawiła się młoda Gabriela Borawska, która do ekipy z województwa śląskiego trafiła przed sezonem z drugoligowego Nike Ostrołęka.

Pierwsze dwie partie należały zdecydowanie do gospodyń. Podopieczne Andrzeja Miciula od początku do końca kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Ślązaczkom sporo problemów sprawiała Małgorzata Sikora. Za każdym razem, gdy przyjmująca miejscowych pojawiała się w polu zagrywki, jej zespół zyskiwał kilka punktów przewagi. W efekcie siatkarki z Wielkopolski wygrały pewnie dwie pierwsze odsłony 25:19 i 25:13.

W trzeciej partii na zmiany zdecydował się szkoleniowiec Silesii. W miejsce Ząbek pojawiła się Barbara Susek, która w dwóch pierwszych setach zastępowała Borawską. Na boisku rozpoczęła się zacięta i wyrównana walka punkt za punkt. Gospodynie mogły rozstrzygnąć spotkanie już w trzech setach, jednak przy stanie 24:23 nie wykorzystały piłki meczowej. Stracona okazja błyskawicznie się zemściła, bowiem gdy na tablicy wyników było 24:24, dwa kolejne punkty zdobyła Susek i to podopieczne Sebastiana Michalaka cieszyły się ze zwycięstwa 26:24.

Wygrana w trzecim secie wyraźnie uskrzydliła siatkarki z województwa śląskiego. W czwartej części gry wyrównana walka toczyła się jedynie stanu 3:3. Od tego momentu delikatną przewagę uzyskały przyjezdne, powiększając ją z biegiem czasu do czterech punktów (16:12). Od stanu 22:18 silesianki skończyły trzy kolejne akcje, dzięki czemu doprowadziły do tie-breaka. – Ten set toczył się pod nasze dyktando. Dziewczyny grały na większym luzie, prezentując siatkówkę, do której zdążyły już przyzwyczaić. Do tego ograniczyliśmy ilość błędów własnych – tłumaczył menedżer klubu Sławomir Pawlak.

Siatkarska prawda głosi, że kto prowadząc 2:0, nie wygrywa w trzech setach, ten przegrywa 2:3 i wszystko wskazywało na to, iż mecz w Murowanej Goślinie to potwierdzi. Tym bardziej, że Silesia Volley rozpoczęła decydującą odsłonę od czteropunktowego prowadzenia (5:1), jednak ekipa trenera Miciula nie dawała za wygraną i mimo że przed zmianą stron nadal traciła do trzeciej drużyny I ligi cztery oczka (3:7), to jednak chwilę później przewaga silesianek stopniała do zaledwie jednego oczka (9:8). Konsekwentnie grającym gospodyniom udało się wyjść na prowadzenie (13:12), którego nie wypuściły już z rąk. W decydującym momencie (14:13) pomyliła się Borawska i dwa punkty powędrowały na konto siódmej ekipy I ligi.

Porażkę silesianek wykorzystały akademiczki z Krakowa, które wygrały przed własną publicznością 3:1 z Chemikiem Police i wskoczyły na trzecie miejsce. Siatkarki z Murowanej Gośliny natomiast powiększyły z czterech do sześciu punktów przewagę nad strefą zagrożoną grą w fazie play-out.

KS Piecobiogaz Murowana Goślina – Silesia Volley I MOSiR Mysłowice/Chorzów 3:2
(25:19, 25:13, 24:26, 18:25, 15:13)

Piecobiogaz: Strządała, Hatala, Hepburn, Trojan, Sikora, Gajewska, Wałęsiak (libero) Wyrwa, Lech i Pankiewicz
Silesia Volley: Sośnicka, Ząbek, Sachmacińska, Wysocka, Borawska, Andrysiak, Nickowska (libero) oraz Susek, Soja, Polak i Bojdak