Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: KSZO w Toruniu bez straty seta

I liga K: KSZO w Toruniu bez straty seta

Kolejne spotkanie 3:0 wygrały siatkarki AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski w meczu 17. kolejki I ligi kobiet z Budowlanymi Toruń. Jedynie w trzeciej partii kibice mogli oglądać wyrównany pojedynek i niewiele brakowało, by torunianki ugrały seta.

Pierwsze dwie partie toczyły się pod dyktando podopiecznych Dariusza Parkitnego. Ostrowczanki szybko objęły prowadzenie, które utrzymały do końca. Trzecie odsłona to wyrównana gra do stanu po 10, potem na niewielką przewagę wyszły torunianki. Do remisu po 18 doprowadziły siatkarki KSZO, które jeszcze odskoczyły na 2 oczka i utrzymały przewagę już do końca, wygrywając 25:23.

Dziewczyny z Torunia niesamowicie się broniły i momentami byłyśmy załamane, że nasze ataki są podbijane. A to barkiem, kolanem, śmiałyśmy się, że bronią się nawet rzęsami (śmiech). Niby pierwsze dwa sety wygrałyśmy większą ilością punktów, jednak nie można powiedzieć, że były to partie bez historii. W trzecim zespół Budowlanych walczył jeszcze ambitniej, jednak skutecznymi atakami wydarłyśmy im te odsłonę i cały mecz zakończyłyśmy bez straty seta. Wracamy do domu bardzo zadowolone, choć zmęczone po heroicznym boju – powiedziała dla serwisu echodnia.eu Katarzyna Brojek.

Budowlani Toruń – AZS KSZO Ostrowiec 0:3
(17:25, 19:25, 23:25)

AZS WSBiP KSZO: Brojek, Piekarczyk, Kosiorowska, Buławczyk, Dydak, Ślęzak, Soja (libero) oraz Świerszcz