Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Damian Wojtaszek: Zacięliśmy się tak, że przegraliśmy tie-breaka

Damian Wojtaszek: Zacięliśmy się tak, że przegraliśmy tie-breaka

fot. jastrzebskiwegiel.pl

Po pięciu setach kolejny mecz zwany „spotkaniem na szczycie PlusLigi" wygrał zespół z Bydgoszczy. - Naszym kłopotem były proste błędy, nieporozumienia i niedokładne wystawy - skomentował po meczu libero Jastrzębskiego Węgla, Damian Wojtaszek.

Całkiem dobrze zaczęliście pierwszego seta, jednak w dalszej fazie tej partii bydgoszczanie dość znacznie odskoczyli z wynikiem. Co było powodem takiego przebiegu zdarzeń?

Damian Wojtaszek:Potrzebowaliśmy trochę czasu, żeby wejść w ten mecz, przegraliśmy dość znacznie tego pierwszego seta, ale odrodziliśmy się, zaczęliśmy grać swoja siatkówkę. Wydaje mi się, że naszym kłopotem były takie proste błędy, nieporozumienia, niedokładne wystawy i to właśnie zaowocowało tym, że przeciwnicy byli lepsi w końcówkach.

Czy to właśnie przez te wcześniej wspomniane proste błędy przegraliście tie-breaka, który do pewnego momentu układał się po waszej myśli?W tie-breaku widać było, że trzymaliśmy swój poziom gry, niestety w pewnym momencie się zacięliśmy i to zacięliśmy się tak, że przegraliśmy tie-breaka.

Kontuzja na długi czas wyłączyła cię z gry, czy czujesz jeszcze jakieś efekty tego rozbratu z siatkówką?

Nie, już zapomniałem całkiem o tej kontuzji. Ręka mnie nie boli, wszystko jest zupełnie pozytywnie, mogę trenować na 100% swoich możliwości i cieszy mnie to bardzo.

Wywozicie z Bydgoszczy jeden punkt. Myślisz, że z tym dorobkiem jesteście w stanie utrzymać trzecią lokatę? Jest to dość ważne, bo jeśli spadniecie na czwarte miejsce, będzie czekać na was o wiele trudniejszy rywal…

Na razie w ten sposób nie kalkulujemy, skupiamy się na ostatnim spotkaniu, jakie nas czeka w rundzie zasadniczej, czyli na meczu z AZS-em Częstochowa, chcemy tam zagrać jak najlepiej i zdobyć trzy punkty, tylko na tym nam zależy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved