Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Bogdan Serwiński: Siatkarki niech milczą w sprawie trenera

Bogdan Serwiński: Siatkarki niech milczą w sprawie trenera

fot. topvolley.ch

Takie, dość mocne słowa padły z ust szkoleniowca BPS Banku Muszynianki Fakro Muszyny, Bogdana Serwińskiego. - Kiedy przyjdzie np. taki Hugh McCutcheon, nie sprawi nagle, że nasze siatkarki będą skakać jak Hooker - dodaje.

Tak samo myślę o opiniach trenerów klubowych w tej sprawie – opowiadał po meczu swej drużyny z Pałacem Bydgoszcz trener wicemistrzyń Polski. – Polski Związek Piłki Siatkowej zdecyduje w tej kwestii. Jeśli chodzi o wypowiedzi zawodniczek w sprawie, czy lepszy jest trener polski, czy zagraniczny, mam negatywne zdanie. Te opinie są nieuczciwe, nieuzasadnione i całkowicie nie pokrywają się z rzeczywistością – mówił Serwiński.

Przypomnijmy, że ostatnio w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” Katarzyna Skowrońska-Dolata poparła mocno wybór trenera reprezentacji z zagranicy. – Przecież nie jest tak, że kiedy trenerem zostanie McCutcheon, to one zaczną nagle skakać jak Amerykanka Hooker. Takie wypowiedzi są nietaktowne – komentuje szkoleniowiec „mineralnych”. – Nasze 15. miejsce w rankingu FIVB to nie jest tylko i wyłącznie odpowiedzialność trenerów. Jeżeli jest sukces, to rozkłada się on wcześniej na zawodniczki, trenera, prezesów itd. Podobnie jest w przypadku porażki – tłumaczy.

PZPS jest w trakcie wyboru nowego szkoleniowca reprezentacji Polski. Krajowym kandydatem na to stanowisko jest Piotr Makowski, obecnie szkoleniowiec Delecty, lidera męskiej PlusLigi.źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved