Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Wiemy, o co gramy

Radosław Panas: Wiemy, o co gramy

fot. archiwum

- Dopóki jest szansa na ósemkę, to będziemy się o nią bić - mówi przed meczem z Lotosem Trefl Gdańsk trener Radosław Panas. Akademicy z Olsztyna zagrają z gdańszczanami w niedzielę. Podopieczni trenera Panasa mają cień szansy na play-off.

Ostatnio odpoczywaliście od PlusLigi, ale nie był to łatwy czas. Przytrafiło się trochę mniejszych kontuzji, a dodatkowo kontuzji kolana doznał Patryk Skup.

Radosław Panas: – Te drobne urazy są już za nami. Jedynie mogę potwierdzić, że na treningu Patryk Skup nieszczęśliwie się poślizgnął i poczuł ból w kolanie. Niezbędna jest dziesięciodniowa przerwa. Od przyszłego tygodnia zacznie już trenować na pełnych obrotach. Guillermo Hernán miał lekko wybitego palca, ale już normalnie trenuje i jest do pełnej dyspozycji.

W meczowej dwunastce znajdzie się Damian Boruch. Jeśli będzie taka konieczność, czy ten zawodnik jest w stanie poradzić sobie w warunkach meczowych?Przede wszystkim najważniejsze jest to, że udało się go ściągnąć, ponieważ zdajemy sobie sprawę z tego, że trener Grygołowicz potrzebowałby go do swoich meczów. Mam nadzieję, że jeśli Damian pojawi się na boisku, to pokaże na co go stać. Trenujemy już ze sobą jakiś czas i prezentuje się przyzwoicie. Oczywiście ma jakieś niedociągnięcia, trudno mu jest wdrążyć się w naszą taktykę i rytm, ale szybko się uczy. Dla niego to duża szansa, a dla nas pożytek dodatkowego środkowego.

Mecz z Lotosem Trefl Gdańsk może rozegrać się na poziomie odporności na stres i psychiki. Czy przez ostatni czas pracowaliście jakoś wyjątkowo nad mentalnością zawodników?

– Mieliśmy może dwie pogadanki. Wszyscy doskonale wiemy, o co walczymy, o co gramy. Dopóki jest szansa na ósemkę, to będziemy się o nią bić. A jeśli nawet – odpukać – nie uda się, to sezon jeszcze się nie skończył. Każdy gra o swoją przyszłość, czy to w tym klubie, czy reprezentacji. Nie wyobrażam sobie tego, że ktoś może zwiesić głowę i załamać się. Są to młodzi zawodnicy i mają jeszcze o co grać. Muszę przyznać, że ostatni tydzień wyglądał na treningach świetnie. Byłem zachwycony ich bojową postawą i skutecznością w różnych elementach. Jeśli uda nam się to przenieść na mecz, to jestem spokojny o wynik.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved