Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper rozgromiony w Suwałkach

I liga M: Camper rozgromiony w Suwałkach

W nieco ponad godzinę rozprawili się siatkarze Ślepska Suwałki z Camperem Wyszków. Po ostatniej porażce w Poznaniu, podopieczni Tomasza Wasilkowskiego sprawili sobie i kibicom miłą niespodziankę, pokonując faworyzowanych wyszkowian 3:0.

Do Suwałk siatkarze Campera przybyli w roli faworyta, w poprzedniej kolejce wyszkowianie pokonali KPS Jadar Siedlce. Goście chcieli utrzymać się w najlepszej czwórce pierwszej ligi, ale na ich drodze stanęli siatkarze Ślepska. Gracze Tomasza Wasilkowskiego po kompromitującej porażce w Poznaniu byli przyparci do muru i chcieli koniecznie wygrać i udowodnić sobie, ale też kibicom, że potrafią grać w siatkówkę.

Początek spotkania był niezwykle wyrównany, a oba zespoły bardzo często myliły się w polu zagrywki. Gospodarze wyszli na dwupunktowe prowadzenie (10:8) za sprawą Kamila Skrzypkowskiego, który posłał asa serwisowego. Wtedy też o czas poprosił trener Campera, Jan Such. Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, a przyjezdni mieli wyraźne problemy w przyjęciu zagrywki. Kapitan suwalczan dał im zagrywką czternasty punkt i goście mieli już cztery oczka straty. Jednak siatkarze z Wyszkowa nie chcieli się poddawać, sygnał do odrabiania strat dał Mariusz Pruski (21:17). Miejscowi też nie zamierzali odpuścić i za sprawą Skrzypkowskiego, który wygrał przepychankę na siatce, mieli piłkę setową. Wykorzystali ją za pierwszym razem, kiedy Sebastian Wójcik posłał piłkę z pola zagrywki w aut.

W pierwszych akcjach drugiej odsłony powtórzył się scenariusz z pierwszej partii. Na parkiecie wymiana ciosów trwała do stanu 9:9. Potem siatkarze Campera stracili aż cztery punkty z rzędu. Po ataku Wojciecha Winnika (13:9) drugi czas w tym secie zmuszony był wykorzystać Jan Such. Przerwa na żądanie niewiele pomogła gościom, bowiem siatkarze Ślepska kontynuowali swój marsz po zwycięstwo w tym secie. Szkoleniowiec Campera próbował ratować się zmianami, ale na niewiele się to zdało. W końcówce wyszkowianie próbowali jeszcze gonić rywali, jednak strat nie udało się zniwelować i to siatkarze z Suwałk po udanym bloku na Pawle Kaczorowskim mogli cieszyć się z wygranej w secie numer dwa.

Od mocnego uderzenia trzecią odsłonę rozpoczęli gracze Campera, którzy po asie serwisowym Wójcika prowadzili 3:1. Cierpliwa i konsekwentna gra miejscowych przyniosła rezultat, Ślepsk doprowadził do remisu 5:5. Potem do głosu ponownie doszli goście, dwukrotnie powstrzymali blokiem Kamila Skrzypkowskiego i było 8:6 dla Campera. Od tego momentu w grze gospodarzy coś się zacięło. Widząc, co dzieje się na parkiecie, trener ekipy z Suwałk próbował ratować sytuację zmianami, co przyniosło rezultaty. Podopieczni Tomasza Wasilkowskiego najpierw za sprawą Mariusza Schamlewskiego doprowadzili do remisu po 12, a chwilę później wyszli na prowadzenie 13:12 po bloku na Pawle Kaczorowskim. Kolejne akcje stały pod znakiem gry punkt za punkt. Wyszkowianie walczyli o pozostanie w meczu, a siatkarze z Suwałk o wygraną za trzy punkty. Oba zespoły były bardzo zdeterminowane i do samego końca walczyły o zwycięstwo w trzecim secie. Zespół Ślepska ostatecznie okazał się lepszy w jakże wyrównanej końcówce, w której gospodarze triumfowali 26:24. Najlepszym zawodnikiem spotkania uznano rozgrywającego gospodarzy, Łukasza Jurkojcia. Największą bolączką Campera w tym pojedynku okazało się przyjęcie. Goście nie radzili sobie dziś z dobrze dysponowanymi w polu zagrywki siatkarzami z Suwałk.

Ślepsk Suwałki – Camper Wyszków 3:0
(25:20, 25:17, 26:24)

Ślepsk: Jurkojć, Skrzypkowski, Buchowski, Winnik, Ratajczak, Schamlewski, Dembiec (libero) oraz Peszko, Leszczawski i Sobański
Camper: Woroniecki, Ł. Kaczorowski, Zalewski, Wójcik, Świrydowicz, Pruski, Knasiecki (libero) oraz P. Kaczorowski, Zrajkowski, Szulik, Główczyński i Obrębski (libero)