Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Pewne zwycięstwo Wieżycy w Mielcu

I liga K: Pewne zwycięstwo Wieżycy w Mielcu

Coraz gorsza sytuacja panuje w mieleckiej Stali, porażka 0:3 z Wieżycą Stężyca sprawiła, że Stal straciła szansę na grę w fazie play-off i będzie musiała grać w barażach o pozostanie w I lidze. Wieżyca umocniła się na ósmym miejscu w ligowej tabeli.

Mielczanki zagrały bez trenera. We wtorek z pracy w Mielcu zrezygnował Piotr Sobolewski. Zarząd klubu szuka następcy, rozmawia też z Sobolewskim o kontynuacji jego pracy w Stali, ale nie udało się rozwiązać problemu braku szkoleniowca do meczu z Wieżycą. W efekcie mielczanki grały bez trenera, na ławce wspierał je Mateusz Przystaś, który został w Stali zatrudniony przede wszystkim jako masażysta. Zmiany lub prośbę o wzięcie czasu zgłaszała natomiast kapitan Małgorzata Sobolewska.

W mieleckiej drużynie w tym spotkaniu wyraźnie brakowało lidera. Mówiła o tym już po spotkaniu sama Sobolewska. Stal grała przeciętnie, seriami nie potrafiła skończyć ataku, był problem z zagrywką. W efekcie w każdym secie Wieżyca zdecydowanie prowadziła, choć grała dosyć prostą siatkówkę. W pierwszym secie Wieżyca ze stanu 12:9 odjechała na 17:9 i praktycznie rozstrzygnęła losy tej partii. Drugi set był bardzo podobny, przyjezdna ekipa miała pierwszą piłkę setową przy stanie 24:18, mielczanki obroniły się cztery razy, ale wreszcie Wieżyca znalazła sposób na umieszczenie piłki w mieleckiej stronie boiska i objęła prowadzenie 2:0 w całym meczu. Ostatnia, trzecia partia emocjonująca była do stanu 11:8 dla Wieżycy. Później błyskawicznie zrobiło się 16:12, 21:17, 23:19 i wreszcie 25:20. Dzięki tej wygranej zespół ze Stężycy praktycznie zapewnił sobie udział w fazie play-off I ligi, Stal na grę w play-offach szanse ma już tylko teoretyczne.

W meczu tym w rozgrywkach I ligi zadebiutowała młoda siatkarka Stali, rozgrywająca Edyta Koceniak. Patricia Jarmoc, Kanadyjka, która niedawno przyszła do Mielca na pozycję rozgrywająca, występowała głównie w ataku. Na tej pozycji grała już w swojej karierze.

Stal Mielec – Wieżyca 2011 Stężyca 0:3
(19:25, 22:25, 20:25)

Stal: Sobolewska, Baran, Kubieniec, Plebanek, Jarmoc, Tiago i Michalak (libero) oraz Pająk i Koceniak
Wieżyca 2011: Ryznar, Kasprów, Hohn, Wójcik, Theis, Wilczyńska, Jagodzińska (libero) oraz Łysiak, Kurdziuk i Jasińska