Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Eliteski AZS UEK Kraków przerwały serię Chemika Police

I liga K: Eliteski AZS UEK Kraków przerwały serię Chemika Police

Siatkarki Chemika Police były niepokonane od siedmiu spotkań. W sobotę seria ta została jednak zakończona, a pogromcą policzanek okazały się akademiczki z Krakowa. Podopieczne Jacka Skroka zgarnęły pełną pulę, niewiele brakowało jednak do tie-breaka.

Początek spotkania był bardzo wyrównany, żadna z ekip nie mogła odskoczyć na chociażby dwa punkty. Przez dłuższy czas utrzymywało się jednopunktowe prowadzenie Chemika, ale gra toczyła się punkt za punkt. Gdy udanie atakowała Matyjaszek-Matela, to AZS UEK wyszedł na prowadzenie 10:9, a kiedy w ataku pomyliła się Justyna Raczyńska, było już 13:11 dla gospodyń. O czas poprosił w tej sytuacji Mariusz Wiktorowicz, po nim kiwnęła Izabela Kowalińska. Kilka minut później jej dwa ataki doprowadziły do remisu 14:14, a kiedy pomyliła się Agata Skiba, było 15:14 dla gości i o czas poprosił trener Jacek Skrok. Po nim Sandra Cabańska doprowadziła do remisu, a po chwili zablokowana została Katarzyna Mróz i to gospodynie prowadziły 17:15. Przy stanie 18:16 o drugi czas poprosił trener Wiktorowicz, a po nim asami serwisowymi popisała się Sandra Cabańska i zrobiło się 21:16. Policzanki szybko odrobiły trzy punkty i po ataku Kowalińskiej o czas poprosił trener Skrok (21:19). Krakowianki jednak zdominowały końcówkę i wygrały tę partię.

Drugi set od ataku rozpoczęła Raczyńska. Po dobrych akcjach Veroniki Hudimy oraz Izabeli Kowalińskiej było 4:2 dla Chemika. Bardzo dobrze w tej części meczu działał policki blok. Przy stanie 7:3 o czas poprosił Jacek Skrok, a po nim atakowała Agata Skiba. Kiedy udanie zaserwowała Lucie Muhlsteinova, przewaga przyjezdnych wzrosła (11:6). Kilka minut później na tablicy było już 13:7 i o drugi czas poprosił trener Skrok. Po powrocie na parkiet jego podopieczne popełniały błędy, w antenkę atakowała Cabańska, pomyliła się Aleksandra Król i przewaga Chemika jeszcze wzrosła. Policzanki kontrolowały boiskowe wydarzenia, dominowały na boisku, a krakowianki raz po raz się myliły i po nieudanym ataku Skiby było 19:9. As serwisowy Kingi Zielińskiej dał gościom piłki setowe (24:13), a po chwili było już 1:1 w setach.

Trzecią odsłonę od udanego ataku rozpoczęła Agata Skiba, a kilka minut później po błędach Chemika było już 4:0 i o czas poprosił trener Wiktorowicz. Po nim błędów był jednak ciąg dalszy i zrobiło się 7:0. Pierwszy punkt dla przyjezdnych zdobyła Katarzyna Mróz. Przy stanie 10:1 o drugi czas poprosił Mariusz Wiktorowicz, a po nim raz jeszcze zapunktowała Mróz. Gra się wyrównała, ale przewaga krakowianek cały czas była duża. Po ataku Skiby gospodynie prowadziły już 16:7. Policzanki zdobyły kilka oczek z rzędu przy zagrywce Justyny Raczyńskiej, w szeregach gospodyń pojawiły się błędy (16:12). Siedemnasty punkt zdobyła Cabańska. Kiedy zablokowana została Justyna Raczyńska, było 21:15 dla AZS UEK. Policzanki przy zagrywce Lucie Muhlsteinovej zbliżyły się ponownie na cztery oczka (19:23) i o czas poprosił Jacek Skrok. Ostatecznie jednak to gospodynie mogły cieszyć się z wygrania tej partii po udanym ataku Aleksandry Król.

Pierwszy punkt czwartego seta zdobyła Sandra Cabańska, a po chwili po autowym ataku Chemika było już 2:0. Policzanki jednak szybko się pozbierały i po bloku Kowalińskiej było już 2:2. Wkrótce jednak krakowianki, wykorzystując niedokładne przyjęcie rywalek, były na prowadzeniu 5:3, ale atak Veroniki Hudimy doprowadził do wyrównania 6:6. Po potężnych serwisach Sandry Cabańskiej trzy oczka w zapasie miały jednak gospodynie (9:6). Sprawy w swoje ręce wzięła jednak w tej części meczu Hudima, która kończyła niemal wszystko, a po nieudanym ataku Wąsowskiej było już tylko 10:9. Kiedy sprytnie na siatce zachowywała się Vesna Jovanovic, która chwilę wcześniej weszła na boisko, zrobiło się 13:12 dla gości i o czas poprosił Jacek Skrok. Nic to jednak nie dało, bo po nim atakowała Izabela Kowalińska, zadziałał blok i zrobiło się 16:12 dla Chemika. Po autowym ataku Kowalińskiej było już jednak tylko 17:15, a kiedy dwukrotnie w ataku powstrzymana została Hudima i przewaga stopniała do jednego punktu o czas został zmuszony poprosić trener Wiktorowicz (18:17). Po nim jednak był już był remis, bo siatkarka ta po raz kolejny została zablokowana. Siatkarska wojna rozgorzała na dobre. Po ataku Katarzyny Wąsowskiej to krakowianki prowadziły 21:20, ale dzięki dobrej grze Raczyńskiej i Jovanovic to Chemik miał dwa oczka w zapasie (23:21). Atak Raczyńskiej dał gościom piłkę setową. Krakowianki jednak doprowadziły do remisu, a po chwili as serwisowy Wąsowskiej dał im piłkę meczową, a następnie blok na Kowalińskiej zakończył mecz.

MVP: Sandra Cabańska

Eliteski AZS UEK Kraków – Chemik Police 3:1
(25:20, 14:25, 25:20, 26:24)