Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Skłócony Mastrangelo w Serie B, Cristian Savani wraca do gry

Skłócony Mastrangelo w Serie B, Cristian Savani wraca do gry

fot. archiwum

Luigi Mastrangelo od początku stycznia zawodnikiem Bre Banki Cuneo był tylko i wyłącznie na papierze, ponieważ został odsunięty od treningów z pierwszym zespołem. Kara nałożona na zawodnika została spowodowana konfliktem z trenerem Roberto Piazzą.

Konflikt Luigiego Mastrangelo z trenerem Roberto Piazzą rozpoczął się na początku stycznia po odniesieniu przez Bre Bancę dwóch bardzo niespodziewanych porażek 0:3 – z Sir Safety Perugią oraz Castellaną Grotte. Większe lub mniejsze urazy podstawowych zawodników, utrata punktów z niżej notowanymi rywalami oraz luźna atmosfera na treningu sprawiły, że szkoleniowcowi Cuneo puściły nerwy i powiedział swoim siatkarzom kilka gorzkich słów. Odpowiedź na uwagi Piazzy padła dosyć szybko, a jej autorem był Mastrangelo, który za swoje zachowanie został zesłany do treningów z drużyną rezerw grającą w Serie B2, czyli na czwartym szczeblu rozgrywek we Włoszech. Od tej pory trzykrotny złoty medalista mistrzostw Europy nie pojawił się na treningu pierwszego zespołu, a jego miejsce na środku siatki zajął nominalny atakujący – Cwetan Sokołow.

Wieść o konflikcie Mastrangelo rozniosła się po klubach w całej Europie i dosyć szybko włoski środkowy otrzymał oferty z Turcji, Rosji oraz Polski. – Wiemy, że zawodnik dostał ofertę z Rosji, natomiast o propozycjach z Polski i Turcji słyszę po raz pierwszy – przyznał dyrektor generalny klubu z Cuneo, Marco Pistolesi.Nie wiem kto udziela takich informacji, ale ciekawi mnie jak Luigi miałby trafić do Polski, skoro tamtejszy rynek transferowy został zamknięty 8 stycznia? – pytał.

Sam zawodnik wstrzymywał się od zabierania głosu w tej sprawie, a w jego imieniu kilka dni temu wypowiadał się agent, Luca Novi.Luigi aktualnie trenuje tylko na siłowni. Była to decyzja podjęta wspólnie z klubem Bre Banca Lannutti Cuneo, a Luigi nie jest do tej pracy zesłany za karę. Zarówno on, jak i Cuneo postanowili trochę od siebie odpocząć, by mieć czas na przemyślenie czy obie strony chcą kontynuować współpracę. Mastrangelo otrzymał bardzo ciekawą ofertę z Rosji, ale na razie nie podjął żadnej decyzji. „Gigi” ma z Bre Bancą ważny kontrakt i wielokrotnie podkreślał, że w koszulce Cuneo chciałby zakończyć swoją sportową karierę – przyznał Novi. Nieco ponad tydzień od wypowiedzi agenta sam zawodnik zdecydował się opuścić klub i rozpocząć treningi wraz z jedną z ekip włoskiej Serie B, dając tym samym jasny sygnał, iż jego przygoda z Bre Bancą jest zakończona, a wyjazd do Rosji raczej nie dojdzie do skutku.Nie mniej ważną, aczkolwiek mniej elektryzującą wiadomością płynącą z włoskich parkietów jest powrót do treningów Cristiana Savaniego. Przyjmujący Lube Banki Macerata doznał 4 listopada skomplikowanej kontuzji stawu skokowego w meczu 5. kolejki Serie A z Andreoli Latina. Po kilkunastu tygodniach rehabilitacji zawodnik wrócił do treningów i znajdzie się w składzie mistrzów Włoch na wyjazdowy pojedynek z Sir Safety Perugia. Dwukrotny mistrz Europy zostaje powoli wprowadzany do treningu i jego wyjazd do Perugii zapewne ograniczy się jedynie do uczestnictwa w rozgrzewce i dopingowaniu kolegów z kwadratu dla rezerwowych. Mimo wszystko powrót Savaniego do treningów z drużyną to znakomita wiadomość dla fanów Lube Banki, ponieważ za kilka tygodni lider mistrzów Włoch pojawi się na parkiecie na dłuższym dystansie i pomoże Lube Volley w obronie scudetto.

źródło: ideawebtv.it, inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved