Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > ORLEN Liga: W Bydgoszczy mineralne postawią kropkę nad „i”?

ORLEN Liga: W Bydgoszczy mineralne postawią kropkę nad „i”?

fot. archiwum

W sobotę wicemistrzynie Polski mogą przypieczętować wygraną w rundzie zasadniczej. Potrzebują do tego jednego punktu. Z kolei siatkarki Pałacu Bydgoszcz walczyć będą o... uniknięcie jutrzejszych rywalek w pierwszej rundzie play-off.

Drużyna Banku BPS Muszynianki Fakro Muszyna do sobotniego pojedynku przystąpi z bilansem czterdziestu jeden zdobytych punktów w szesnastu kolejkach. Anna Werblińska i jej koleżanki w środę rozegrały zaległy mecz z AZS-em Metal-Fach Białystok i dzięki triumfowi w trzech setach „mineralne” zapisały na swoim koncie komplet punktów, co pozwoliło im podwyższyć przewagę w tabeli nad MKS-em Dąbrowa Górnicza do sześciu oczek. Tym samym wicemistrzynie Polski do wiktorii w rundzie zasadniczej potrzebują już tylko jednego punktu, który zapewni im nawet porażka 2:3. Jednakże podopieczne Bogdana Serwińskiego, wliczając mecze ligowe, jak i starcia w Pucharze CEV, nie zaznały porażki od jedenastu spotkań. Czy zatem jutro bydgoszczanki będą w stanie sprawić dużego kalibru niespodziankę?

Miejscowe do meczu mogą podejść bez większego obciążenia psychicznego. Podopieczne Rafała Gąsiora już przed starciem z Atomem Treflem Sopot były pewne bezpiecznego utrzymania. Pomimo realizacji tego celu bydgoszczanki w starciu z Bankiem BPS Muszynianką Fakro Muszyna mają o co walczyć. Aktualnie drużyna Pałacu zajmuje w tabeli siódmą pozycję z siedemnastoma punktami na koncie i o dwa oczka wyprzedza będące tuż za nią siatkarki Impelu Wrocław. Wyższe miejsce niż ósme zagwarantuje uniknięcie w pierwszej rundzie play-off zwycięzcy rundy zasadniczej. Dlatego też zespół gospodarzy nadal ma o co walczyć. – Z racji tego, że zapewniłyśmy sobie bezpieczne utrzymanie, do gry możemy włączyć trochę młodzieńczej fantazji. Wiemy, z kim gramy i o co gramy. Nigdy nie lekceważymy przeciwnika. Naszym zadaniem jest walka do ostatniej piłki – mówiła w wywiadzie dla Strefy Siatkówki Paulina Głaz. Czy zatem już jutro przyjmująca Pałacu Bydgoszcz, jak i jej koleżanki młodzieńczą fantazją sprawią dużo problemów przeciwniczkom?

Po ostatnim gwizdku sędziego w szesnastej kolejce ORLEN Ligi więcej powodów do zadowolenia miał jutrzejszy zespół gości. Siatkarki Muszynianki udanie zrewanżowały się pilankom za porażkę na ich terenie, pewnie pokonując u siebie rywalki 3:0. W starciu z PTPS-em z pozytywnej strony zaprezentowały się zwłaszcza Agnieszka Bednarek-Kasza i Eleonora Dziękiewicz. Druga z wymienionych zawodniczek otrzymała od komisarza zawodów statuetkę MVP. – Dziewczyny grają teraz rytmem bardzo szalonym. Mimo trudów i znużenia liczbą meczów są skoncentrowane, walczą, chcą wygrywać – chwalił wszystkie swoje podopieczne Bogdan Serwiński. Wicemistrzynie Polski w tygodniu kontynuowały swój maraton siatkarski. W środę w zaległym spotkaniu dziesiątej kolejki zmierzyły się na wyjeździe z AZS-em Metal-Fach Białystok. Szkoleniowiec drużyny Muszyny desygnował do gry zawodniczki, które częściej rozpoczynają mecz w kwadracie dla rezerwowych. Tym samym szansę gry otrzymały m.in. Dominika Sieradzan, Anna Kaczmar, Helene Rousseaux i Katarzyna Gajgał-Anioł. Pomimo roszad przyjezdne rozstrzygnęły rywalizację bez straty seta na swoją korzyść, dominując nad akademiczkami głównie w bloku, gdzie tylko duet Dziękiewicz/Gajgał-Anioł zapisał na swoim koncie dziewięć punktów. Statuetkę MVP otrzymała po raz drugi z rzędu była środkowa Atomu Trefla Sopot.Siatkarki Pałacu Bydgoszcz po spotkaniu w Trójmieście mogły już skupić się na wyzwaniu pod nazwą „wicemistrzynie Polski”. Z hali Ergo Arena bydgoszczanki przyjechały z bagażem trzech przegranych i żadnym wygranym setem, ale szkoleniowiec kujawskiej drużyny nie był po meczu w złym nastroju. – Mimo wyraźnej porażki jestem bardzo zadowolony z postawy mojej drużyny. Ze szkoleniowego punktu widzenia to dla nas dobra nauka na przyszłość – podkreślił Rafał Gąsior. Z mistrzyniami Polski nie mogła zagrać podstawowa libero Pałacu, Marta Kuehn-Jarek, która z powodu choroby została w domu. Zastąpiła ją Alicja Walczak. Młoda siatkarka przyjęła siedemnaście piłek, popełniając trzy błędy w tym elemencie i uzyskując ponad czterdzieści procent efektywności przyjęcia. W pojedynku z sopociankami z dobrej strony zaprezentowały się przyjmujące – Anna Grejman i Emilia Mucha. Czy jutro młode zawodniczki wsparte doświadczeniem m.in. Magdaleny Mazurek i Dominiki Schulz będą w stanie sprawić niespodziankę?

W ósmej kolejce bieżącego sezonu ORLEN Ligi siatkarki z Muszyny 3:0 pokonały Pałac Bydgoszcz. Jak będzie jutro? Na to pytanie sympatycy obu zespołów znajdą odpowiedź w sobotę w godzinach wieczornych. Początek rywalizacji w hali Łuczniczka wyznaczono na godzinę 20:00.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved