Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Marta Żmudzińska: Nasza forma z meczu na mecz rośnie

Marta Żmudzińska: Nasza forma z meczu na mecz rośnie

fot. archiwum

- Skupiamy się na każdym następnym meczu i chcemy wygrywać. Nie możemy przewidzieć na pewno, które miejsce po rundzie zasadniczej da nam łatwiejszego przeciwnika - mówi Marta Żmudzińska, która w ostatnim meczu ŁKS Łódź zagrała na pozycji libero.

W minionym sezonie byłaś przyjmującą, w tym ostatni mecz z Perłą Zlotokłos zagrałaś na pozycji libero. Czy to duża zmiana?

Marta Żmudzińska:Chyba tak, grając jako libero nie uczestniczę w akcjach na siatce, za to mogę o wiele bardziej wykazać się w akcjach w obronie.

Wygrałyście z Perłą bardzo pewnie.Z tego co wiemy, w tym zespole nie dzieje się zbyt dobrze, brakuje dobrych treningów, jakie miały na początku. Grałyśmy z nimi na turnieju przed sezonem i przegrałyśmy, ale one były wtedy po obozie i jak same przyznawały, były wówczas w lepszej formie. Nasza forma z kolei z meczu na mecz rośnie, trener przygotowuje nas do dobrej gry w play-off. Nasze wygrane teraz świadczą tylko o tym, że wykonujemy dobrą pracę.

Zagrałaś w końcu cały mecz od początku do końca. To z pewnością buduje pewność siebie.

Na pewno, dość długo musiałam czekać na swoją szansę w tym sezonie, w końcu ją dostałam. W poprzednich sezonach grałam częściej, dlatego w tym ciężko było mi patrzeć na koleżanki z ławki rezerwowych. W końcu się doczekałam i mam nadzieję, że w miarę dobrze wyszło. Na pewno dodało mi to skrzydeł do dalszej pracy.

W meczu z Perłą świetnie zagrałaś zwłaszcza w obronie.

To prawda, jeśli dalej bym miała grac na pozycji libero, to na pewno muszę jeszcze poćwiczyć przyjęcie zagrywki. W obronie czuję się bardzo swobodnie, nie mam z tym problemów. Zobaczymy, czy w kolejnych meczach do składu wróci Ala Markiewicz, czy znów dostanę kolejną szansę, a może zagramy na dwie libero… To już decyzja trenera.

Co sądzisz o pomyśle gry na dwie libero? Ty jako ta broniąca, Alicja Markiewicz ustawiana na przyjęcie?

Dla mnie byłoby to super rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że mogę występować na tej pozycji. Mogłabym wówczas więcej grać. Jeśli tylko trener zaakceptowałby takie rozwiązanie, to mogłoby to fajnie wyjść i… czemu by nie spróbować?

Przed wami podróż do Lublina. W Łodzi wygrałyście z AZS UMCS 3:0, tam również będzie tak łatwo?

Nigdy nie możemy podchodzić do żadnego meczu z nastawieniem, że będzie to łatwa wygrana. W Łomży też miał być łatwy mecz, a ostatecznie wygrałyśmy 3:2 i naprawdę było ciężko, chociaż Jedynka zajmowała ostatnie miejsce w tabeli. Nieważne, czy gramy z pierwszym, czy z ostatnim miejscem, musimy się starać tak samo. Nikt nam nie odda punktów tak po prostu, każdy stara się o spokojne utrzymanie i na pewno dziewczyny z Lublina będą walczyć i się nam postawią. Jednak jeśli my zagramy dobry mecz, odrzucimy je od siatki, to powinniśmy to spotkanie wygrać.

Wasz główny rywal, AZS LSW Warszawa, traci ostatnio w lidze punkty. Śledzicie ich wyniki?

Znamy wyniki w naszej lidze. Każdy zespół może mieć słabsze chwilę i złapać jakąś zadyszkę. Nam się takie słabsze mecze już przytrafiły, teraz widocznie jest kolej na nie. Mam nadzieję, że my wciąż idziemy do przodu i będziemy już grały coraz lepiej. Zobaczymy jak to będzie, gdy zmierzymy się z nimi w Warszawie pod koniec lutego. Ten pierwszy mecz w Łodzi trochę nam nie wyszedł i gładko przegrałyśmy, ale w stolicy na pewno powalczymy.

W lutym czekają was dwa ważne mecze, które zdecydują o końcowej klasyfikacji po rundzie zasadniczej. Najpierw u siebie zagracie z AZS Politechniką Warszawską, dwa tygodnie później mecz wyjazdowy z AS LSW. Zajmiecie pierwsze miejsce?

Przed sezonem naszym celem było miejsce w pierwszej czwórce. To już mamy zapewnione i teraz wiemy, że im wyższe miejsce, tym teoretycznie łatwiej będzie nam się grało w play-off. Na razie skupiamy się na każdym następnym meczu i chcemy wygrywać. Nie możemy przewidzieć na pewno, które miejsce po rundzie zasadniczej da nam łatwiejszego przeciwnika. Po prostu do meczu z każdym rywalem musimy się solidnie przygotować i walczyć.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved