Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Łapszyński: Trzecie miejsce nas nie zadowala

Łukasz Łapszyński: Trzecie miejsce nas nie zadowala

fot. archiwum

- Trzecia lokata w tabeli może wydawać się dobra, natomiast nas nie zadowala. Chcemy być jeszcze wyżej, najlepiej na pierwszym miejscu - mówi Łukasz Łapszyński, przyjmujący pierwszoligowego KS Cuprum Mundo Lubin.

KS Cuprum Mundo Lubin w 15. kolejce pokonał MKS Banimex Będzin 3:2. Przegrywaliście już 0:2, mimo to udało się wam odbudować i dopisać do swojego konta dwa punkty.

Łukasz Łapszyński: – Tak, udało się wygrać ten mecz 3:2 i trzeba się z tego cieszyć. Jednak szkoda dwóch pierwszych setów, które oddaliśmy gościom w końcówkach.

Na chwilę obecną wasza drużyna zajmuje trzecie miejsce w tabeli i ma na swoim koncie 27 punktów. Czemu zawdzięczacie tak dobry wynik?

– Ten wynik może wydawać się w miarę dobry, natomiast nas nie zadowala. Jednak chcemy być jeszcze wyżej o jedną lub dwie lokaty.Czy przed rozpoczęciem sezonu trener postawił przed wami jakiś cel do zrealizowania?

– Cel jest taki, aby grać jak najlepszą siatkówkę, a także zdobyć to, czego nie udało się rok temu.

Po zakończeniu nauki w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZPS w Spale zdecydowałeś się na grę w Lubinie. Co miało decydujący wpływ na skorzystanie z tej oferty?

– Miałem kilka ofert z różnych klubów, jednak ta z Lubina była najkorzystniejsza. Dlatego też zdecydowałem się na grę w Lubinie.

Jakie cele postawiłeś przed sobą do zrealizowania w tym sezonie?

– Jako młody zawodnik chcę wnieść jak najwięcej energii do tego zespołu. Chciałbym wraz z drużyną wygrać tę ligę.

Wróćmy na chwilę do gry w reprezentacji Polski. Na przełomie sierpnia i września brałeś udział w mistrzostwach Europy juniorów. Jak z perspektywy czasu oceniasz występ reprezentacji Polski w tym turnieju?

– Szóste miejsce, które zajęliśmy w tym czempionacie, nie jest najgorsze. Jednak byliśmy bardzo blisko od strefy medalowej i to boli najbardziej, ale taki jest sport i przed nami kolejne wyzwania.

Czy w tym sezonie reprezentacyjnym również zasilisz szeregi polskiej kadry i pomożesz drużynie w eliminacjach do mistrzostw świata?

– To pytanie trzeba zadać trenerom, a nie mnie. Osobiście bardzo chciałbym otrzymać powołanie do kadry Polski.

Teraz przed reprezentacją Polski juniorów eliminacje do mistrzostw świata. W grupie zagracie m.in. z Francją i Belgią. Wywalczenie kwalifikacji nie będzie proste?

– Dokładnie tak. Kwalifikacje będą bardzo ciężkie. Jednak nasza drużyna posiada ogromny potencjał i nie musi czuć się słabsza od rywali.

Autorka wywiadu: Katarzyna Porębska

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved