Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Leandro Vissotto napędził „stracha”

Leandro Vissotto napędził „stracha”

fot. archiwum

Do dość niespodziewanej sytuacji doszło w meczu Uralu Ufa z Groznyj Grozny. W czasie spotkania słabo poczuł się brazylijski atakujący Leandro Vissotto i opuścił boisko. Zawodnik od razu udał się na EKG, a chwilę później było już wszystko w porządku.

Klubowy kolega Miguela Falaski napędził wszystkim w klubie, jak i w Brazylii, wśród swojej rodziny i znajomych niemałego stracha. Brazylijczyk, po świetnym występie w pierwszej odsłonie meczu z drużyną Groznyj, w której zdobył 14 punktów, poczuł, że coś jest nie tak. – Pod koniec seta poczułem niemiarowość w pracy serca, przystawiłem palec do szyi i sprawdziłem bicie serca. Dla pewności opuściłem boisko i udałem się do szatni, gdzie zrobiono mi EKG – relacjonuje Brazylijczyk. Jego zespół w tym spotkaniu wygrał 3:2, ale on nie powrócił już do gry. – Hala w Ufie jest bardzo dobrze wyposażona, dlatego od razu zrobiono mi EKG. Kilka minut później czułem się już dobrze, więc obejrzałem resztę spotkania i po nim udałem się do domu już bez problemów – mówi Vissotto.

Po tym wszystkim zawodnik skontaktował się ze swoim lekarzem w Brazylii, który zapewnił go, że nadal może normalnie grać. Przed operacją, jaką siatkarz odbył niedawno, również zdarzyła się sytuacja z nierównym rytmem bicia serca. – W dniu meczu, gdy opuściłem szatnię, wszystko było dobrze. To, że nie zagrałem w pozostałych setach, było tylko zwykłym środkiem ostrożności – dodaje klubowy kolega Miguela Falaski.

Po spotkaniu wieści szybko się rozniosły. – Otrzymałem wiele wiadomości, maili od znajomych i rodziny, dziennikarzy z zapytaniem czy wszystko w porządku. Chciałbym im podziękować za troskę i zapewnić, że nadal będę w pełni poświęcał się grze w Uralu Ufa, jak i w reprezentacji – zapewnia brazylijski atakujący. Jego obecny zespół plasuje się w połowie stawki, czyli na piątym miejscu w niebieskiej grupie ligi rosyjskiej.źródło: inf. własna, melhordovolei.com.br

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved