Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Alicja Walczak: Jesteśmy zespołem młodym, ale walecznym

Alicja Walczak: Jesteśmy zespołem młodym, ale walecznym

fot. archiwum

- Każdy młody zawodnik chce mieć swój debiut na tak wysokim poziomie. Kiedyś nawet nie marzyłam o takiej grze, myślałam, że te marzenia są dla mnie nieosiągalne. Jednak los się do mnie uśmiechnął - mówi Alicja Walczak, libero bydgoskiego Pałacu.

Co czułaś, kiedy dowiedziałaś się, że wyjdziesz w podstawowym składzie przeciwko zespołowi z Sopotu?

Alicja Walczak:Wielki stres, aczkolwiek nie chciałam tego pokazywać. Wszystkim dookoła mówiłam „dawać mi Rourke!”, oczywiście po to, żeby siebie w jakiś sposób zmotywować. Wiedziałam, że wszyscy na mnie liczą, co również nakładało na mnie pewną presję. Ciężko opisać co się czuje w takich momentach.

Czy kiedy wychodziłaś na parkiet, spełniło się jedno z twoich marzeń?Oczywiście. Myślę, że każdy młody zawodnik chce mieć swój debiut na tak wysokim poziomie. Kiedyś nawet nie marzyłam o takiej grze, myślałam, że te marzenia są dla mnie nieosiągalne. Jednak los się do mnie uśmiechnął i nie dosyć, że awansowałam do pierwszego zespołu, to jeszcze udało mi się rozegrać mecz w pierwszym składzie.

Jak oceniasz swój występ w tym spotkaniu?

Jeśli mam być szczera, to ten mecz był słaby w moim wykonaniu. Wiem, że stać mnie na więcej i chciałabym to udowodnić mojej drużynie, trenerowi i kibicom. Wiem, co mogę poprawić i wierzę, że z każdym kolejnym spotkaniem moja gra będzie wyglądała coraz lepiej.

Czego twoim zdaniem zabrakło wam, żeby nawiązać równorzędną walkę z mistrzyniami Polski?

Trudno powiedzieć, ale wydaje mi się, że głównie doświadczenia. Bo nie uważam, że zawodniczki z mojego zespołu odbiegają umiejętnościami od siatkarek z Sopotu.

W sobotę rozegracie kolejne spotkanie w ORLEN Lidze, tym razem do Bydgoszczy przyjedzie Muszynianka. Jakie zespół ma oczekiwania odnośnie tego meczu?

Takie, by pokazać się z jak najlepszej strony. Chcemy udowodnić, że jesteśmy zespołem młodym, ale walecznym. Wiadomo, że chciałybyśmy wywalczyć chociaż jeden punkt, a najlepiej byłoby wygrać to spotkanie.

Kiedy kibice będą mieli okazję zobaczyć cię ponownie na boisku?

Nie wiem, ale wierzę w to, że jeszcze będą mieli okazję zobaczyć mnie na parkiecie ORLEN Ligi i mam nadzieję, że pokażę, jakim walecznym charakterem jestem! Jeśli nie mam tak dużych umiejętności, to chcę to nadrobić sercem do siatkówki i mam nadzieję, że trener da mi taką szansę.

O miejsce w pierwszej szóstce rywalizujesz z Martą Kuehn-Jarek. Faktycznie można nazwać to rywalizacją czy dla ciebie jest to bardziej okazja do nauki?

Rywalizacja z Martą jest świetna. Chociaż ja nie traktuję tego jako rywalizację, a bardziej naukę od dobrego nauczyciela. Marta jest bardzo dobra w tym co robi i cieszę się, że mogłam trafić na tak fantastyczną osobę. Mogę się od niej wiele nauczyć!

źródło: kspalac.bydgoszcz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2013-02-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved